Ferelvit C, tabletki musujące, smak porzeczkowy, 20 szt
7.81 zł

Ferelvit C, tabletki musujące, smak porzeczkowy, 20 szt

Ferelvit C, tabletki musujące, smak porzeczkowy, 20 szt
Ostatnia cena produktu
7.81 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Składniki

Kwas cytrynowy (regulator kwasowości), wodorowęglan sodu (wypełniacz), sorbitol (substancja słodząca), glukonian żelazawy, węglan sodu (wypełniacz), skrobia ziemniaczana, witamina C, cyklamat (substancja słodząca) maltodekstryna, fosforan triwapniowy (wypełniacz), aromat, proszek buraczany (barwnik), sacharyna (substancja słodząca), kwas foliowy, ryboflawina (barwnik).
 

Składnik Zawartość w 1 tabletce % zalecanego dziennego spożycia
Witamina C 60 mg 100
Żelazo (w postaci glukonanlu) 14 mg 100
Folacyna 200 µg 100

 

Właściwości składników

Żelazo to mikroelement niezbędny w procesach tworzenia krwi. Podaż żelaza należy zwiększyć w okresie menstruacji, po utracie krwi lub w przypadku diety ograniczającej jego wchłanianie. Witamina C poprawia przyswajanie żelaza i reguluje syntezę hemoglobiny.
Kwas foliowy to witamina niezbędna w okresie wzrostu organizmu, podczas intensywnych podziałów komórkowych, szczególnie w okresie tworzenia układu nerwowego u rozwijającego się płodu lub w procesie tworzenia krwi. Ferelvit C zapobiega niedoborowi kwasu foliowego u kobiet w okresie poprzedzającym zajście w ciążę oraz we wczesnej ciąży. U kobiet z obfitą miesiączką preparat może przyczyniać się do szybkiej odnowy traconej krwi podczas miesiączkowania.

Zalecane dzienne spożycie

1 tabletka dziennie po rozpuszczeniu w około 200 ml wody do picia.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 954 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Ferelvit C - zastosowanie i działanie

Skład:

żelazo witamina C (kwas askorbinowy) kwas foliowy

Postać:

tabletki musujące

Kategoria:

Suplementy diety

Specjalności:

Medycyna rodzinna

Działanie :

uzupełnia dietę w kwas foliowy uzupełnia dietę w żelazo uzupełnia dietę w witaminę C

Wskazania:

Uzupełnienie codziennej diety w żelazo, kwas foliowy i witaminę C. Ferelvit C zapobiega niedoborowi kwasu foliowego u kobiet w okresie poprzedzającym zajście w ciążę oraz we wczesnej ciąży. U kobiet z obfitą miesiączką preparat może przyczyniać się do szybkiej odnowy traconej krwi podczas miesiączkowania.

Dawkowanie:

Doustnie. 1 tabletka dziennie. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Przed zastosowaniem suplementu diety należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy go stosować po terminie ważności. Przechowuj preparat w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.