Olfen Żel, 1%, żel, (import równoległy) Blauf, 50 g
13.59 zł

Olfen Żel, 1%, żel, (import równoległy) Blauf, 50 g

Olfen Żel, 1%, żel, (import równoległy) Blauf, 50 g
Ostatnia cena produktu
13.59 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Rekomendowany produkt zastępczy

Opis

Niesteroidowy lek przeciwzapalnydo stosowania miejscowo i zewnętrznie.

Skład

1g żelu zawiera 10 mg diklofenaku sodowego. Substancje pomocnicze: adypinian izopropylu, kwas mlekowy, alkohol izopropylowy, sodu pirosiarczan, hydroksypropyloceluloza, hydroksyetyloceluloza, woda oczyszczona.

Dawkowanie

Zewnętrznie. Dorośli i dzieci powyżej 12 lat.: nanieść cienką warstwę żelu na bolące miejsce, delikatnie rozmasować nie wcierając, 3-4 razy dziennie. Stosować tylko na nie uszkodzoną skórę.

Działanie

Niesteroidowy lek przeciwzapalny (NLPZ) o silnym działaniu przeciwbólowym, przeciwzapalnym i przeciwgorączkowym. Mechanizm działania polega na hamowaniu syntezy prostaglandyn. Łagodzi ból, zmniejsza obrzęk.

Wskazania

Miejscowe leczenie pourazowych bólów ścięgien, mięśni i stawów powstałych na skutek skręceń, nadwyrężeń lub stłuczeń oraz ból stawów, mięśni i ścięgien pochodzenia reumatycznego.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu, kwas acetylosalicylowy i inne NLPZ objawiającą się napadami astmy, pokrzywką lub ostrym nieżytem nosa. Nie stosować w ciąży, zwłaszcza w trzecim trymestrze (ze względu na możliwość zahamowania czynności macicy i (lub) przedwczesnego zamknięcia przewodu tętniczego). W okresie karmienia piersią stosować tylko w przypadku uzasadnionej konieczności, nie stosować na piersi, duże powierzchnie skóry lub długotrwale.

Działania niepożądane

Często: wysypka, wyprysk, rumień, zapalenie skóry (w tym kontaktowe zapalenie skóry).
Rzadko: pęcherzykowe zapalenie skóry
Bardzo rzadko: wysypka grudkowata, reakcje nadwrażliwości (w tym nadwrażliwość na światło, obrzęk naczynioruchowy, astma).

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Dowiedz się więcej o imporcie równoległym

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 937 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Olfen (żel) - Diclofenacum - zastosowanie i działanie

Skład:

diklofenak

Postać:

żel

Kategoria:

Układ mięśniowo-szkieletowy

Specjalności:

Medycyna sportowa Reumatologia Medycyna rodzinna

Działanie :

przeciwzapalne przeciwbólowe

Wskazania:

Lek przeciwbólowy i przeciwzapalny w chorobach reumatoidalnych, chorobach zwyrodnieniowych stawów, bólach korzeniowych, zapaleniach nerwów i nerwobólach, stanach pourazowych (zapalenie, obrzęk po skręceniach, przeciążeniach, stłuczeniach). Znajduje zastosowanie w leczeniu umiejscowionych zmian gośćcowych (zapalenie kaletki maziowej, zespół bolesnego barku, zapalenie pochewek ścięgnistych, zapalenie okołostawowe). Może być stosowany w połączeniu z leczeniem ogólnym diklofenakiem. Istnieje możliwość stosowania leku w jonoforezie.

Dawkowanie:

Zenętrznie. Dorośli: skórę nad bolącym miejscem pokryć cienką warstwą żelu i delikatnie wetrzeć, W zależności od rozległości na jaką żel jest stosowany zaleca się jednorazowe użycie 0,5-3 ml żelu. Zabieg powtarzać 3-4 razy dziennie. Nie stosować na uszkodzoną skórę lub rany.

Możliwe skutki uboczne:

Mogą wystąpić reakcje miejscowe: zaczerwienienie skóry, pieczenie, świąd, wysypka skórna. W przypadku długotrwałego stosowania na duże powierzchnie skóry lub otwarte rany mogą wystąpić objawy jak przy układowym stosowaniu diklofenaku: zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego, dolegliwości żołądkowo-jelitowe, odbijanie, nudności, bóle w nadbrzuszu, biegunka, uaktywnienie choroby wrzodowej z możliwością krwawień i perforacji wrzodów, zawroty i bóle głowy, osłabienie, depresja, drażliwość, uczucie zmęczenia, zaburzenia snu, obrzęki, skórne reakcje uczuleniowe (wysypka). Przy długotrwałym stosowaniu dużych dawek - wzrost aktywności aminotransferaz w osoczu świadczący o upośledzeniu czynności wątroby.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz uczulenie na diklofenak, kwas acetylosalicylowy i inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ), stany zapalne przewodu pokarmowego, chorobę wrzodową żołądka lub dwunastnicy, astmę, schorzenia nerek i/lub wątroby. Gdy przyjmujesz metotreksat, pochodne kumaryny (leki przeciwkrzepliwe). Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią.