Sinus Rinse, zestaw do płukania, dla dorosłych, 50 saszetek + butelka 240ml
77.83 zł

Sinus Rinse, zestaw do płukania, dla dorosłych, 50 saszetek + butelka 240ml

Sinus Rinse, zestaw do płukania, dla dorosłych, 50 saszetek + butelka 240ml
Ostatnia cena produktu
77.83 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Mechanicznie, dzięki dużej objętości roztworu (dla dorosłych 240 ml, dla dzieci 120 ml - każde płukanie) dokładnie płucze usuwając na zewnątrz zawartość nosa i zatok.

Skład

Opakowanie zawiera zestaw do płukania nosa i zatok, w tym butelkę i 60 saszetek mieszanki. Składniki mieszanki: chlorek sodu, dwuwęglan sodowy.

Działanie

Leczniczo, roztwór do płukania zawiera chlorek sodu i dwuwęglan sodu co powoduje działanie antyseptyczne, przeciwzapalne i przeciwobrzękowe. Nawilżająco, duża objętość roztworu. Płucząc nos i zatoki pozbywamy się:

 • zalegającej wydzieliny produkowanej przez zatoki,
 • krwi, skrzepów i innych pozostałości po zabiegach operacyjnych,
 • kataru,
 • śluzu,
 • stanów zapalnych
 • zanieczyszczeń pochodzących ze środowiska.

Wskazania

Stosowanie SINUS RINSE zalecane jest:

 • w zapaleniu zatok, którego podłożem mogą byc infekcje, grypa, przeziębienie, alergie, polipy, czynniki chemiczne,
 • w nieżycie nosa,
 • po zabiegach operacyjnych na nosie i zatokach,
 • dla odbudowania śluzówki po długotrwałym stosowaniu leków do nosa,
 • przed podaniem leków do nosa,
 • przed planowanymi zabiegami chirurgicznymi na nosie lub zatokach,
 • profilaktycznie dla utrzymywania higieny śluzówki nosa i zatok.

Sposób użycia wyrobu medycznego

 1. Umyć ręce. Czystą butelkę napełnić ciepłą, przegotowaną wodą do miejsca oznaczonego przerywana linią. Mozna podgrzać butelke z woda w mikrofalówce, ale nie dłużej niż 5 sekund, aby uniknąć nadmiernego nagrzania wody i zniszczenia butelki.
 2. Przeciąć róg saszetki z mieszanką NeilMed i wsypać jej zawartość do butelki. Nałożyc nakrętkę z rurką na otwór w butelce, dokładnie zakręcić, następnie zatkac palcem otwór w nakrętce i wstrząsnąc butelką w celu rozpuszczenia mieszanki.
 3. Stanąć przy umywalce, pochylić się i nachylić głowę. Trzymając usta otwarte i nie wstrzymując oddechu, przyłożyc otwór w nakrętce butelki do dziurki od nosa. Delikatnie ścisnąć butelkę, tak aby roztwór dostał się do nosa i wypłynął drugą dziurką, odpowiada to 1/2 objętości butelki. Nie należy połykac roztworu.
 4. Po zakończeniu płukania jednej dzieurki delikatnie wydmuchac powietrze przez nos, aby nie spowodować nadmiernego nacisku na błonę bębenkową. Jeśli roztwór dostanie się do gardła, należy je wypłukać.
 5. Powtórzyć krok 3 i 4 przy płukaniu drugiej dziurki. Pozostałą ilość roztworu wylać. Przed każdym płukaniem należy zrobic świeży roztwór. Przepłukiwac nos raz lub dwa razy dziennie, albo wg wskazań lekarza.

Uwagi

Nie stosować jeśli nos jest całkowicie zablokowany, występuje infekcja lub uczucie zatkania ucha. Nie stosować nieprzegotowanej wody z kranu, gorącej wody, ani wrzątku. Stosowac najpóźniej na godzinę przed snem.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 956 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h