Zovirax, 5% (50 mg/g), krem, (import równoległy) 2g, tuba
12.59 zł

Zovirax, 5% (50 mg/g), krem, (import równoległy) 2g, tuba

Zovirax, 5% (50 mg/g), krem, (import równoległy) 2g, tuba
Ostatnia cena produktu
12.59 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Rekomendowany produkt zastępczy

Opis

Lek Zovirax krem jest wskazany w miejscowym leczeniu nawrotowej opryszczki warg i twarzy, wywołanych przez wirusa opryszczki pospolitej.

Dowiedz się więcej o imporcie równoległym

Skład

1 g kremu zawiera: jako substancję czynną 50 mg acyklowiru, substancje pomocnicze: poloksamer 407, alkohol cetostearylowy, laurylosiarczan sodu, wazelina biała, parafina ciekła, Arlacel 165, dimetykon 20, glikol propylenowy, woda oczyszczona.

Dawkowanie

Lek Zovirax w postaci kremu jest przeznaczony do stosowania na skórę.
Lek należy nakładać 5 razy na dobę na chorobowo zmienione miejsca na skórze w odstępach około czterogodzinnych, z przerwą nocną. Lek działa najskuteczniej, jeśli leczenie rozpoczyna się jak najszybciej po pojawieniu się pierwszych objawów opryszczki.
Leczenie należy prowadzić co najmniej przez 4 dni.

Działanie

Lek Zovirax w postaci kremu do stosowania na skórę zawiera substancje czynną acyklowir o działaniu przeciwwirusowym, wykazującą silnie działanie na wirusa opryszczki pospolitej.

Przeciwwskazania

nadwrażliwośc na acyklowir, walacyklwir, glikol propylenowy lub którąkolwiek z substancji pomocniczych leku.

Działania niepożądane

  • często (u mniej niż 1 na 10, więcej niż 1 na 100 pacjentów)  - łagodne wysuszenie lub złuszczenie skóry,
  • niezbyt często (u mniej niż 1 na 100, więcej niż 1 na 1000 pacjentów) - przemijające uczucie pieczenia lub mrowienia, swędzenie,
  • rzadko - rumień, kontaktowe zapalenie skóry,
  • bardzo rzadko (częstość nie może być określona na podstawie dostępnych badań) - nagła reakcja nadwrażliwości, w tym ciężki jak obrzęk naczynioruchowy.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Przed zastosowaniem leku o kobiet w ciąży i w okresie karmienia piersią należy poradzić się lekarza.


Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 942 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Zovirax (krem) - Aciclovirum - zastosowanie i działanie

Skład:

acyklowir

Postać:

krem

Kategoria:

Dermatologia

Specjalności:

Dermatologia i wenerologia Medycyna rodzinna

Działanie :

przeciwwirusowe

Wskazania:

Opryszczka wargowa i inne zmiany opryszczkowe na twarzy.

Dawkowanie:

Zewnętrznie. Leczenie należy rozpocząć natychmiast po pojawieniu się pierwszych objawów. Cienką warstwą kremu należy smarować zmiany chorobowe oraz otaczającą je skórę 5 razy dziennie (co 4 godziny) przez 5 dni, a w przypadkach trudno gojących się zmian przez 10 dni. Aby zapobiec nasileniu się lub przeniesieniu zakażenia, należy umyć ręce przed nałożeniem i po nałożeniu produktu, a także unikać niepotrzebnego pocierania zmian chorobowych lub dotykaniem ich ręcznikiem.Jeżeli zmiany chorobowe nie ustąpią po 10 dniach należy skonsultować się z lekarzem.   Uwaga! Nie stosować na błony śluzowe jamy ustnej lub pochwy, unikać kontaktu z oczami.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Może wystąpić przemijające pieczenie w miejscu zastosowania. Ponadto rzadko obserwowano nieznaczne wysuszenie i złuszczanie naskórka, zaczerwienienie, świąd skóry.   Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu.   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Stosowanie leku w okresie ciąży ograniczone jest do przypadków, gdy w opinii lekarza korzyść dla matki przeważa nad potencjalnym zagrożeniem dla płodu.