Hypomer, aerozol do nosa, izotoniczny roztwór wody morskiej, 100 ml
24.79 zł

Hypomer, aerozol do nosa, izotoniczny roztwór wody morskiej, 100 ml

Hypomer, aerozol do nosa, izotoniczny roztwór wody morskiej, 100 ml
Ostatnia cena produktu
24.79 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Hypomer jest roztworem izotonicznej, sterylizowanej wody morskiej zalecanym szczególnie do optymalnej codziennej higieny jam nosowych, istotnej dla ochrony przed czynnikami zewnętrznymi (zimno, zanieczyszczenia, pył, pyłki roślin) i wspomagania funkcji oddechowej nosa. Minerały i mikroelementy ułatwiają także drenaż wydzieliny nosowej, która blokuje nos i powoduje objawy grypopodobne. Dlatego też, zaleca się stosowanie preparatu Hypomer pomocniczo w leczeniu zapalenia oskrzeli, zapalenia zatok i innych zakażeń laryngologicznych oraz w celu ułatwienia oddychania u osób chorych na astmę. Specjalny system mikrodyfuzji zapewnia dokładne, delikatne oczyszczanie jamy nosowej. Równomierna dystrybucja roztworu wody morskiej skutecznie nawilża całe jamy nosowe. Dzięki specjalnej końcówce z kołnierzem zabezpieczającym, a także ze względu na sposób dyfuzji Hypomer jest szczególnie zalecany do stosowania u niemowląt. Specjalna końcówka sprawia, że podawanie preparatu do nosa nawet u najmniejszych dzieci jest o wiele bezpieczniejsze, w związku z czym preparat można stosować bez ryzyka urazu i w dowolnej pozycji.
 

Skład

Woda morska 31,82 ml, woda oczyszczona do 100 ml, roztwór izotoniczny z obojętnym gazem napędzającym (azot). Nie zawiera środków konserwujących.

Wskazania

  • Codzienna higiena nosa u niemowląt, dzieci i osób dorosłych
  • Nawilżanie błony śluzowej nosa
  • W połączeniu z leczeniem laryngologicznym oraz w zapobieganiu zakażeniom nosa i gardła

Sposób użycia wyrobu medycznego

1 do 3 rozpyleń 2 do 3 razy na dobę do każdego nozdrza.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 960 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Hypomer - zastosowanie i działanie

Skład:

izotoniczny roztwór soli morskiej

Postać:

aerozol do nosa

Kategoria:

Wyroby medyczne

Specjalności:

Otolaryngologia

Działanie :

nawilżające oczyszczające

Wskazania:

Roztwór soli morskiej dla całej rodziny do codziennej higieny nosa. Stosowany w celu nawilżenia i pielęgnacji suchych lub podrażnionych błon śluzowych nosa np. w przypadku suchego powietrza w ogrzewanych pomieszczeniach lub pomieszczeniach klimatyzowanych.

Dawkowanie:

Donosowo. Stosować w zależności od potrzeb. Zapoznaj się z właściwościami preparatu opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem preparatu należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować preparatu po terminie ważności. Przechowuj preparat w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.