Ben-gay, maść dla sportowcow, 35 g
12.50 zł

Ben-gay, maść dla sportowcow, 35 g

Ben-gay, maść dla sportowcow, 35 g
Ostatnia cena produktu
12.50 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Dawkowanie

Do stosowania zewnętrznego.

Wskazania

Preparat stosowany w bólach stawowo - mięśniowych spowodowanych zapaleniem stawów, bólu i sztywności stawów, bólu okolicy lędzwiowo-krzyżowej spowodowanym napięciem mięśni.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 961 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Ben-Gay - Mentholum, Methylis salicylas - zastosowanie i działanie

Skład:

mentol salicylan metylu

Postać:

balsam maść

Kategoria:

Układ mięśniowo-szkieletowy

Specjalności:

Medycyna rodzinna Reumatologia Medycyna sportowa Ortopedia i traumatologia narządu ruchu

Działanie :

przeciwbólowe rozgrzewające

Wskazania:

Maść: bóle stawowo-mięśniowe spowodowane zapaleniem stawów, bóle i sztywność stawów, bóle okolicy lędźwiowo-krzyżowej spowodowane napięciem mięśni. Balsam: stosowany przed znacznym wysiłkiem fizycznym oraz uprawianiem sportów w celu zmniejszenia dyskomfortu wynikającego z nadmiernego przeciążenia mięśni.

Dawkowanie:

Zewnętrznie. Preparat nałożyć na bolące miejsce i wmasowywać. Stosować 3-4 razy dziennie w zależności od potrzeby. Nie stosować w postaci okładów. Chronić przed kontaktem z błonami śluzowymi i oczami, nie stosowac na otwarte rany.

Możliwe skutki uboczne:

Niekiedy skórne reakcje nadwrażliwości. Uczulenie na mentol (rumień, pokrzywka) występuje rzadko, objawy wynikające z ogólnego działania mentolu występują sporadycznie. Salicylan metylu niekiedy może spowodować miejscowe podrażnienie skóry. Nie stosować u dzieci poniżej 12 roku życia.

Poinformuj lekarza:

Gdy wykazujesz nadwrażliwość na salicylany, mentol. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią.