Ben-gay, maść dla dorosłych, 35 g
11.91 zł

Ben-gay, maść dla dorosłych, 35 g

Ben-gay, maść dla dorosłych, 35 g
Ostatnia cena produktu
11.91 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Skład

1 gram maści zawiera 150 mg salicylanu metylu + 100 mg mentolu oraz substancje pomocnicze : stearynowy kwas, glicerolu monostearynian, lanoilna bezwodna, polisorbat 85, sorbitolu tristearynian, trietyloamina, woda oczyszczona.

Dawkowanie

Maść nałożyć na chore miejsce i wcierać delikatnie masując do całkowitego wchłonięcia. Maść wchłania sie przez skórę. Wcieranie powtarzać co kilka godzin (3 do 4 razy na dobę). Stosowanie leku Bengay Maść Przeciwbólowa bez zalecenia lekarza nie powinno przekraczać 10 dni.

Wskazania

Bengay Maść Przeciwbólowa przeznaczona jest dla dorosłych i dzieci powyżej 12 lat i wskazana w celu łagodzenia:

  • bólów i sztywności mięśni oraz stawów spowodowanych przeciążeniem, urazem lub stanem zapalnym,
  • bólówodcinka lędźwiowo - krzyżowego kręgosłupa.

Przeciwwskazania

Nie należy przyjmować leku Bengay Maść Przeciwbólowa w przypadku:

  • nadwrażliwości na salicylan metylu, mentol lub którąkolwiek substancję pomocniczą produktu leczniczego,
  • na podrażniona skórę i otwarte razy,
  • u dzieci poniżej 12 lat.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, Bengay Maść Przeciwbólowa może powodowac działania niepożądane.
Mentol:
Zaburzenia skóry i tkanki podskórnej
Mentol może powodować u niektórych osób objawy toksyczności. Obejmują one pokrzywkę, rumień i inne odczyny skórne, jednak potencjał uczulający jest niski.
Działania toksyczne wskutek spożycia nadmiernej ilości produktów zawierających mentol obejmuje nudności, ból brzucha, wymioty i objawy zaburzeń ośrodkowego układu nerwowego, takie jak zawroty głowy, zataczania się, zaczerwienieni twarzy, senność, spowolniony oddech  i śpiączka.
Salicylan metylu:
Zaburzenia skóry i tkanki podskórnej
Salicylan metylu charakteryzuje się wysokim bezpieczeństwem przy stosowaniu zewnętrznym, jakkolwiek może powodować miejscowe podrażnienia.
Dane dotyczące zatruć odnoszące się do przypadkowego spożycia salicylanu metylu w maściach wskazują, że nie odnotowano zgonów, a także przypadków wystapienia ciężkich działań niepożądanych.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 963 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Ben-Gay - Mentholum, Methylis salicylas - zastosowanie i działanie

Skład:

mentol salicylan metylu

Postać:

balsam maść

Kategoria:

Układ mięśniowo-szkieletowy

Specjalności:

Medycyna rodzinna Reumatologia Medycyna sportowa Ortopedia i traumatologia narządu ruchu

Działanie :

przeciwbólowe rozgrzewające

Wskazania:

Maść: bóle stawowo-mięśniowe spowodowane zapaleniem stawów, bóle i sztywność stawów, bóle okolicy lędźwiowo-krzyżowej spowodowane napięciem mięśni. Balsam: stosowany przed znacznym wysiłkiem fizycznym oraz uprawianiem sportów w celu zmniejszenia dyskomfortu wynikającego z nadmiernego przeciążenia mięśni.

Dawkowanie:

Zewnętrznie. Preparat nałożyć na bolące miejsce i wmasowywać. Stosować 3-4 razy dziennie w zależności od potrzeby. Nie stosować w postaci okładów. Chronić przed kontaktem z błonami śluzowymi i oczami, nie stosowac na otwarte rany.

Możliwe skutki uboczne:

Niekiedy skórne reakcje nadwrażliwości. Uczulenie na mentol (rumień, pokrzywka) występuje rzadko, objawy wynikające z ogólnego działania mentolu występują sporadycznie. Salicylan metylu niekiedy może spowodować miejscowe podrażnienie skóry. Nie stosować u dzieci poniżej 12 roku życia.

Poinformuj lekarza:

Gdy wykazujesz nadwrażliwość na salicylany, mentol. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią.