Marin-Ratiopharm, aerozol, 100 ml
29.09 zł

Marin-Ratiopharm, aerozol, 100 ml

Marin-Ratiopharm, aerozol, 100 ml
Ostatnia cena produktu
29.09 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Roztwór izotoniczny wody morskiej i soli sodowej kwasu hialuronowego (który dzięki swej zdolności przyciągania i zatrzymywania wody jest w stanie nawilżyć śluzówkę i przyczynić się do lepszego gojenia się mikrouszkodzeń) w sprayu. Do codziennej higieny nosa i uszu do stosowania u dzieci i dorosłych.

Skład

Każda buteleczka o pojemności 100ml zawiera wodę morską i sól sodową kwasu hialuronowego.

Wskazania

Nos: ułatwia usuwanie nadmiernej wydzieliny, przynosi natychmiastową ulgę w przypadku wyschniętej błony śluzowej, niezbędny po zabiegach chirurgicznych otworów nosowych.
Ucho: zapobiega tworzeniu się czopów z woskowiny, przyczynia się do utrzymania w czystości przewodu słuchowego u osób noszących aparaty słuchowe.

Sposób użycia wyrobu medycznego

Stosować kilka razy dziennie według indywidualnych potrzeb.

Przeciwwskazania i środki ostrożności

Marin-ratiopharm nie powinien być stosowany przez pacjentów cierpiących na płynotok uszny (zapalenie kanału słuchowego), pacjentów z perforacją błony bębenkowej, pacjentów z przewlekłym zapaleniem ucha środkowego.

Możliwe działania niepożądane wyrobu medycznego

Nie wykazano działań ubocznych.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 960 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Marin-Ratiopharm - zastosowanie i działanie

Skład:

izotoniczny roztwór wody morskiej sól sodowa kwasu hialuronowego

Postać:

aerozol

Kategoria:

Wyroby medyczne

Specjalności:

Otolaryngologia Medycyna rodzinna

Działanie :

nawilżające oczyszczające

Wskazania:

Codzienna higiena nosa i uszu.

Dawkowanie:

Donosowo. Przechylić głowę na jedną stronę i rozpylać produkt przez 2 sekundy do nozdrza po przeciwnej stronie (np. głowa przechylona na prawą stronę, a preparat rozpylony do lewego nozdrza). Do ucha. Przechylić głowę w jedną stronę, nachylając się nad umywalką, rozpylić preparat 1-2 razy w uchu znajdującym się niżej. Ucho delikatnie wytrzeć. Uwaga! Preparatu nie stosować u niemowląt bez konsultacji z lekarzem. Zapoznaj się z właściwościami preparatu opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem preparatu należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować preparatu po terminie ważności. Przechowuj preparat w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, uszkodzenia błony bębenkowej, stany zapalne ucha.