Ulgix Wzdęcia, 80 mg, kapsułki miękkie, 50 szt (2x25)
Ulgix Wzdęcia, 80 mg, kapsułki miękkie, 50 szt (2x25)
0.00 zł

Ulgix Wzdęcia, 80 mg, kapsułki miękkie, 50 szt (2x25)

Ulgix Wzdęcia, 80 mg, kapsułki miękkie, 50 szt (2x25)
Ostatnia cena produktu
0.00 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Rekomendowany produkt zastępczy

Opis

Symetykon jest lekiem stosowanym przeciw wzdęciom i nadmiernemu gromadzeniu sie gazów

Skład

1kapsułka miękka zawiera:
Substancję czynną: Symetykon 80mg
Substancje pomocnicze: żelatyna, glicerol, żółcień chinolinowa E104

Dawkowanie

Lek stosuje sie doustnie.
Dorośli 1 kapsułka 80mg 3-4razy w ciągu doby.
Lek należy podawać po posiłkach i przed snem.

Działanie

Działa w żołądku i jelitach poprzez zmianę napięcia powierzchniowego na granicy faz między płynną zawartością przewodu pokarmowego i pęcherzykami gazu. Ułatwia to zlewanie się pęcherzyków gazowych nagromadzonych w treści pokarmowej i w ślinie, a następnie ich przechodzenie przez jelito. Gazy usuwane są z przewodu pokarmowego drogą odbijania, oddawania wiatrów lub wzrostu wchłaniania gazu do krwi. Ze względu na właściwości odpieniające symetykon stosowany jest pomocniczo w celu usunięcia gazów przed badaniami diagnostycznymi; ultrasonografią, radiografią i endoskopią jamy brzusznej.

Wskazania

Ulgix Wzdęcia jest stosowany w :

  • objawowym leczeniu dolegliwości związanych z nadmiernym gromadzeniem się gazów w jelitach i uczuciem pełności w jamie brzusznej.
  • pomocniczo przed badaniami diagnostycznymi: ultrasonografią, radiografią i endoskopią jamy brzusznej w celu usunięcia nadmiaru gazów przed badaniami.

Przeciwwskazania

Nie należy stosować leku Ulgix Wzdęcia, jeśli występuje nadwrażliwość na substancję czynną lub którykolwiek składnik preparatu.

Działania niepożądane

Dotychczas nie zaobserwowano działań niepożądanych.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Przed zastosowaniem leku w trakcie ciąży lub karmienia piersią należy poradzić się lekarza.

Producent

HASCO-LEK
Żmigrodzka 242e
Wrocław
Cechy produktu
PRODUCENT

Ulgix Wzdęcia - Simeticonum - zastosowanie i działanie

Skład:

symetykon

Postać:

kapsułki

Kategoria:

Przewód pokarmowy i metabolizm

Specjalności:

Medycyna rodzinna Gastroenterologia

Działanie:

łagodzi wzdęcia

Wskazania:

Leczenie objawowe zaburzeń żołądkowo-jelitowych związanych z nadmiernym gromadzeniem gazów (wzdęcia). Środek pomocniczy w przygotowaniu pacjentów do badań jamy brzusznej (badania radiologiczne, ultrasonograficzne, gastroskopowe).

Dawkowanie:

Doustnie. Dorośli 1 kapsułka (80mg) 3-4 razy w ciągu doby. Lek należy podawać po posiłkach i przed snem.   Leczenie należy kontynuować do czasu ustąpienia dolegliwości. Preparat może być podawany przez dłuższy okres czasu. Podczas stosowania preparatu nie należy pić napojów gazowanych.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Nie zanotowano działań niepożądanych związanych ze stosowaniem leku. W bardzo rzadkich przypadkach mogą wystąpić reakcje nadwrażliwości.   Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwości na składniki preparatu.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Brak badań odnośnie bezpieczeństwa i skuteczności stosowania leku w ciąży i okresie karmienia piersią.