Natavit K, krople, 30 ml
Natavit K, krople, 30 ml
0.00 zł

Natavit K, krople, 30 ml

Natavit K, krople, 30 ml
Ostatnia cena produktu
0.00 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Natavit K w postaci kropli jest dietetycznym środkiem spożywczym specjalnego przeznaczenia medycznego do codziennego stosowania, przeznaczonym dla noworodków i niemowląt karmionych piersią, w celu zaspokojenia podstawowego zapotrzebowania na witaminę K.

Skład

Olej MCT, fitomenadion.
Wartość energetyczna w 1 porcji dziennej (20kropli) wynosi 18,37kJ .
20 kropli preparatu zawiera 25µg witaminy K, czyli rekomendowaną dzienną dawkę dla zdrowych noworodków i niemowląt karmionych piersią.

Wartość odzywcza 100ml produktu w 1 porcji dziennej (20kropli)
Białko 0g 0g
Węglowodany 0g 0g
Tłuszcz 94,5g 0,51g


 

Właściwości

Witamina K jest odpowiedzialna za prawidłową krzepliwość krwi, bierze również udział przy tworzeniu białek kości oraz odgrywa istotną rolę w prawidłowym metabolizmie wapnia i z tego względu jest niezbędna do prawidłowego rozwoju dziecka. Posiada również właściwości antybakteryjne oraz przeciwgrzybicze.
Niedobory tej witaminy, występują przede wszystkim u noworodków i niemowląt karmionych piersią, ponieważ ilość tej witaminy w kobiecym mleku jest zazwyczaj niewystarczająca, a flora bakteryjna jelita grubego niemowląt nie jest w stanie wyprodukować odpowiedniej ilości tej witaminy.
Jej brak może prowadzić do wystąpienia krwawienia zwanego skazą krwotoczną noworodków.

Sposób użycia

Preparat przeznaczony do stosowania od 2 tygodnia do ukończenia 3 miesiąca życia dziecka. Zaleca się stosowanie 20 kropli dziennie. Krople należy dodać do ściągniętego pokarmu matki. Nie należy przekraczać zalecanej porcji spożycia w ciągu dnia.
 

Cechy produktu