Natavit K, krople, 30 ml
41.49 zł

Natavit K, krople, 30 ml

Natavit K, krople, 30 ml
Ostatnia cena produktu
41.49 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Natavit K w postaci kropli jest dietetycznym środkiem spożywczym specjalnego przeznaczenia medycznego do codziennego stosowania, przeznaczonym dla noworodków i niemowląt karmionych piersią, w celu zaspokojenia podstawowego zapotrzebowania na witaminę K.

Skład

Olej MCT, fitomenadion.
Wartość energetyczna w 1 porcji dziennej (20kropli) wynosi 18,37kJ .
20 kropli preparatu zawiera 25µg witaminy K, czyli rekomendowaną dzienną dawkę dla zdrowych noworodków i niemowląt karmionych piersią.

Wartość odzywcza 100ml produktu w 1 porcji dziennej (20kropli)
Białko 0g 0g
Węglowodany 0g 0g
Tłuszcz 94,5g 0,51g


 

Właściwości

Witamina K jest odpowiedzialna za prawidłową krzepliwość krwi, bierze również udział przy tworzeniu białek kości oraz odgrywa istotną rolę w prawidłowym metabolizmie wapnia i z tego względu jest niezbędna do prawidłowego rozwoju dziecka. Posiada również właściwości antybakteryjne oraz przeciwgrzybicze.
Niedobory tej witaminy, występują przede wszystkim u noworodków i niemowląt karmionych piersią, ponieważ ilość tej witaminy w kobiecym mleku jest zazwyczaj niewystarczająca, a flora bakteryjna jelita grubego niemowląt nie jest w stanie wyprodukować odpowiedniej ilości tej witaminy.
Jej brak może prowadzić do wystąpienia krwawienia zwanego skazą krwotoczną noworodków.

Sposób użycia

Preparat przeznaczony do stosowania od 2 tygodnia do ukończenia 3 miesiąca życia dziecka. Zaleca się stosowanie 20 kropli dziennie. Krople należy dodać do ściągniętego pokarmu matki. Nie należy przekraczać zalecanej porcji spożycia w ciągu dnia.
 

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 956 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h