Humana HA 1 Premium z LC-PUFA, proszek, 500 g
61.89 zł

Humana HA 1 Premium z LC-PUFA, proszek, 500 g

Humana HA 1 Premium z LC-PUFA, proszek, 500 g
Ostatnia cena produktu
61.89 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Humana HA 1 PREMIUM jest hipoalergicznym preparatem do początkowego żywienia niemowląt o podwyższonym ryzyku wystąpienia chorób alergicznych, od urodzenia, „na żądanie”, jako uzupełnienie karmienia piersią i jako jedyny pokarm, gdy nie są one karmione piersią. Jako pokarm uzupełniający, Humana HA 1 PREMIUM jest bardzo dobrze tolerowana z mlekiem matki, gdy jego ilość jest niewystarczająca. Tak jak w pokarmie matki, w mleku jest obecny tylko jeden węglowodan – laktoza (cukier mleczny). Humana HA 1 PREMIUM zawiera wszystkie ważne składniki odżywcze w ilościach pokrywających zapotrzebowanie dziecka, jej skład jest zgodny z najnowszymi wytycznymi międzynarodowych gremiów naukowych w dziedzinie pediatrii i aktualnymi normami żywieniowymi.

 

LC-PUFA: długołańcuchowe, wielonienasycone kwasy tłuszczowe (z rodziny kwasów Omega-3 i Omega-6), występują także naturalnie w mleku matki. Są one ważnym składnikiem przyczyniającym się do prawidłowego rozwoju dziecka. Zwłaszcza w pierwszych miesiącach życia, przed wprowadzeniem diety pozamlecznej, ponieważ w tym wieku organizm niemowlęcia nie może jeszcze wytwarzać wystarczającej ilości LC-PUFA.

Skład

laktoza, oleje roślinne, hydrolizat białek serwatkowych, emulgator: mono- i dwuglicerydy kwasów tłuszczowych estryfikowane kwasem cytrynowym, oleje zwierzęce (olej z jaja, olej rybi), ortofosforan wapnia, węglan wapnia, chlorek potasu, cytrynian potasu, węglan magnezu, chlorek sodu, mieszanina witamin (wit. C, wit. E, niacyna, kwas pantotenowy, wit. B2, wit. B1, wit. A, wit. B6, folacyna, wit. K, biotyna, wit. D, wit. B12), wodorowinian choliny, inozytol, cytrynian sodu, tauryna, mleczan żelazowy, siarczan cynku, L-karnityna, tlenek cynku, siarczan miedzi, jodan potasu, siarczan manganu, selenian sodu.

Sposób użycia

Ważne: podczas przyrządzania posiłku należy dokładnie przestrzegać przepiu przygotowania i podstawowych zasad higieny. Należy zawsze przyrządzać świeżą porcję mleka tylko na jeden posiłek i bezpośrednio po przygotowaniu podać ją dziecku. Ze względu na zagrożenie namnożenia drobnoustrojów chorobotwórczych, nie wolno ponownie podgrzewać i podawać resztek pokarmu, które nie zostały spożyte podczas poprzedniego karmienia, nawet wtedy, gdy były one przechowywane w lodówce. Przed podaniem pokarmu należy sprawdzić, czy jego temperatura jest odpowiednia do picia - 37°C (niebezpieczeństwo poparzenia).

Butelkę, smoczek i zakrętkę wraz z pokrywką dokładnie umyj. Nie podgrzewaj pokarmu w kuchence mikrofalowej (niebezpieczeństwo poparzenia). Otwartą torebkę, po pobraniu proszku, dobrze zamknij, przechowuj w chłodnym i suchym miejscu, jej zawartość zużyj w ciągu trzech tygodni.

  • Zagotuj odpowiednią objętość wody i ostudź do temperatury 70C (lub wodę Humana dla niemowląt i dzieci podgrzej do temperatury 70°C).
  • Około połowę potrzebnej objętości wody wlej do czystej butelki.
  • Załączoną miarkę luźno napełnij proszkiem (nie ubijając). Usuń nadmiar proszku równo z brzegiem miarki i wsyp do butelki z wodą.
  • Zamknij butelkę i natychmiast wymieszaj silnie wstrząsając, do rozpuszczenia proszku. Dodaj pozostałą objętość wody i ponownie silnie wymieszaj.


Uwaga: chroń ręce przed gorącą butelką (użyj np. chusteczkę).

  • Pokarm ostudź do temperatury odpowiedniej do picia: w naczyniu z wodą lub pod zimną bieżącą wodą (ok. 5-7 min.).
  • Butelkę jeszcze raz krótko wstrząśnij, nałóż smoczek i ponownie sprawdź, czy temperatura pokarmu jest odpowiednia do picia - 37°C (niebezpieczeństwo poparzenia).
  • Upewnij się, że w czasie przygotowywania pokarmu Twoje dziecko nie znajduje się w bezpośredniej bliskości (niebezpieczeństwo pryśnięcia i poparzenia).


Proszę używać wyłącznie załączonej do tego opakowania miarki (miarka mieści ok. 4,3 g proszku).

Każde dziecko jest inne, dlatego podane objętości należy traktować tylko jako wskazówki.

Jeśli lekarz nie zaleci inaczej, mleko można podawać w ilości i z częstotliwością regulowaną przez dziecko, tak jak mleko matki („na żądanie”).

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 959 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h