Produkt w kategoriach

Grypostop, tabletki powlekane, 12 szt.

Grypostop, tabletki powlekane, 12 szt.

7.49 zł
Icon Możliwe formy odbioru:
Bezpłatna dostawa do apteki

Opis

Preparat łagodzi objawy przeziębienia i grypy.

Skład

Substancjami czynnymi leku są: paracetamol (Paracetamolum), pseudoefedryny chlorowodorek (Pseudoephedrini hydmchloridum) i dekstrometorfanu bromowodorek (Dextromethorphan hydrobromidum).
1 tabletka powlekana zawiera: 325 mg paracetamolu, 30 mg pseudoefedryny chlorowodorku i 15 mg dekstrometorfanu bromowodorku.

Pozostałe składniki to: magnezu stearynian, celuloza mikrokrystaliczna, poliwinylopirolidon (povidon), karboksymetyloskrobia sodowa (typ A), skrobia ziemniaczana, hydroksypropylometyloceluloza, glikol polietylenowy, polisorbat 80, tytanu dwutlenek.

Dawkowanie

Lek stosuje się doustnie.
Dorośli i młodzież powyżej 12 roku życia: 2 tabletki, w razie konieczności 3 do 4 razy na dobę, nie częściej niż co 4 godziny.
Nie należy zażywać więcej niż 8 tabletek dziennie.
Nie stosować dłużej niż 3 dni bez konsultacji z lekarzem.

Działanie

Lek wieloskładnikowy o działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym, przeciwkaszlowym, udrożniającym przewody nosowe i ujścia zatok obocznych nosa, zmniejszającym ilość wydzieliny śluzowej oraz przekrwienie i obrzęk śluzówki przewodów nosowych.

Wskazania

Doraźne leczenie objawów przeziębienia, grypy, stanów grypopodobnych (gorączka, katar, kaszel, ból głowy, ból gardła, bóle mięśniowe i kostno-stawowe).

Przeciwwskazania

  • jeśli pacjent ma uczulenie na substancje czynne lub którykolwiek z pozostałych składników leku
  • jeśli u pacjenta występuje ciężka niewydolność wątroby lub nerek,
  • jeśli u pacjenta występuje niedokrwistość (obniżona liczba czerwonych krwinek),
  • jeśli pacjent stosuje jednocześnie inne leki zawierające paracetamol, dekstrometorfan, lub pseudoefedrynę lub inne sympatykomimetyki (takie jak leki zmniejszające przekrwienie błony śluzowej nosa, środki hamujące łaknienie lub leki psychostymulujące o działaniu podobnym do amfetaminy),
  • jeśli pacjent stosuje jednocześnie leki hamujące białko (enzym) zwany monoaminooksydazą (tzw. inhibitory MAO), takie jak np. fenelzyna, izokarboksazyd, selegilina, moklobemid. Nie należy stosować leku przez okres dwóch tygodni po zaprzestaniu zażywania leków zawierających inhibitory monominooksydazy,
  • u dzieci do lat 12,
  • jeśli u pacjenta występuje kaszel z dużą ilością wydzieliny,
  • jeśli u pacjenta występuje astma oskrzelowa i kaszel związany z astmą oskrzelową,
  • jeśli u pacjenta występuje ciężkie nadciśnienie,
  • jeśli u pacjenta występuje ciężka choroba niedokrwienna serca,
  • jeśli u pacjenta występuje mukowiscydoza (wrodzona, genetyczna choroba objawiająca się m.in. skłonnością do zapalenia oskrzeli i płuc).

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Rzadko (występuje u 1 do 10 na 10000 pacjentów): senność, zawroty głowy, euforia, nadmierne uspokojenie, uczucie pustki w głowie, niepokój, nerwowość, rozdrażnienie, zaburzenia nastroju, pobudzenie psychomotoryczne; nudności, wymioty, bóle brzucha, zaparcia; reakcje alergiczne.

Bardzo rzadko (występuje rzadziej niż u 1 na 10 000 pacjentów): agranulocytoza (niedobór krwinek białych), trombocytopenia (niedobór płytek krwi), neutropenia (niedobór krwinek białych).

Ponadto lek Grypostop może spowodować:

  • zaburzenia rytmu serca.
  • spłycenie oddechu.
  • wysypkę, świąd.
  • zmiany ciśnienia tętniczego.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

W okresie ciąży i karmienia piersią przed zastosowaniem należy poradzić się lekarza.

  • Przechowywać w temperaturze do 25 st.C.
  • Przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla małych dzieci.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 834 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Grypostop - Paracetamolum, Pseudoephedrini hydrochloridum, Dextromethorphani hydrobromidum - zastosowanie i działanie

Skład:

paracetamol chlorowodorek pseudoefedryny bromowodorek dekstrometorfanu

Postać:

tabletki powlekane

Kategoria:

Ośrodkowy układ nerwowy

Specjalności:

Medycyna rodzinna

Działanie :

przeciwbólowe przeciwgorączkowe przeciwkaszlowe zmniejsza przekrwienie błony śluzowej nosa

Wskazania:

Doraźne zwalczanie objawów przeziębienia, grypy, stanów grypopodobnych (gorączka, katar, kaszel, ból głowy, ból, gardła, bóle mięśniowe i kostno-stawowe).

Dawkowanie:

Doustnie. Pacjenci powyżej 12 roku życia 2 tabletki 3-4 razy na dobę, maksymalnie do 8 tabletek na dobę.

Możliwe skutki uboczne:

Zawroty głowy, nudności, wymioty, senność, spłycenie oddechu, skórne reakcje alergiczne, zaburzenia nastroju, zaparcia, bóle brzucha, świąd, wysypka.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, niedokrwistość, zaburzenia funkcji nerek i/lub wątroby, choroby układu oddechowego, astmę, przerost prostaty. Gdy przyjmujesz inne leki zawierające paracetamol, leki przeciwzakrzepowe, leki nasenne, leki przeciwpadaczkowe, rifampicynę, leki przeciwdepresyjne, glikozydy nasercowe. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią.


Wasze komentarze


Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus