Sicca UD, 0,3%, krople do oczu, 0,35 ml, 60 minim
33.62 zł

Sicca UD, 0,3%, krople do oczu, 0,35 ml, 60 minim

Sicca UD, 0,3%, krople do oczu, 0,35 ml, 60 minim
Ostatnia cena produktu
33.62 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Krople do oczu SICCA UD są jałowym roztworem hydroksypropylometylocelulozy nie zawierającym środków konserwujących. Po zakropieniu do oka preparat formuje trwałą, wiskoelastyczną warstwę ochronną na powierzchni rogówki.


Skład

0,3% hydroksypropylometylocelulozy, kwas borowy, czteroboran sodu, chlorek sodu, chlorek potasu, woda oczyszczona.

Działanie

Krople do oczu SICCA UD chronią, nawilżają i powlekają powierzchnię oka przynosząc długotrwałą ulgę w razie odczucia dyskomfortu narządu wzroku związanego z przebywaniem w środowisku oddziałującym niekorzystnie na oko (klimatyzowane pomieszczenia, wiatr, zimno, suche i zanieczyszczone powietrze-np dym papierosowy), używaniem soczewek kontaktowych lub pracą obciążającą narząd wzroku jak np. praca przy komputerze, mikroskopach lub długotrwałe kierowanie pojazdami mechanicznymi.

Sposób użycia wyrobu medycznego

Oddzielić jeden minims. Upewnić się, że minims nie jest uszkodzony. Otworzyć minims przez pokręcenie górną, płaską częścią (nie odrywać). Zakroplić 1-2 krople preparatu do każdego oka, lub nanieść krople na wewnętrzną powierzchnię soczewki. Jeśli dyskomfort nie ustępuje należy zwrócić się o poradę do lekarza okulisty.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 963 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Sicca UD - zastosowanie i działanie

Skład:

hipromeloza

Postać:

krople do oczu

Kategoria:

Wyroby medyczne

Specjalności:

Okulistyka

Działanie :

nawilżające

Wskazania:

Dyskomfort narządu wzroku związany z przebywaniem w środowisku oddziałującym niekorzystnie na oko ( klimatyzowane pomieszczenia, wiatr, zimno, suche i zanieczyszczone powietrze - np. dym papierosowy), używaniem soczewek kontaktowych lub pracą obciążającą narząd wzroku jak np. praca przy monitorach komputerowych, mikroskopach lub długotrwałe kierowanie pojazdami mechanicznymi.

Dawkowanie:

Zakraplać do worka spojówkowego. Oddzielić jeden minims. Upewnić się, że minims nie jest uszkodzony (nie stosować w przypadku gdy minims jest uszkodzony). Otworzyć minims przez pokręcanie górną, płaską, częścią (nie odrywać). Zakroplić 1-2 krople preparatu do każdego oka, lub nanieść kroplę na wewnętrzną powierzchnię soczewki. Nie dotykać powierzchni oka, ani żadnych innych przedmiotów otwartym zakraplaczem minimsa aby uniknąć ryzyka zanieczyszczenia. Zawartość minimsa jest przeznaczona do użytku jednorazowego, pozostały w nim preparat powinien być wyrzucony natychmiast po użyciu.Jeśli dyskomfort nie ustępuje należy zwrócić się o poradę do lekarza okulisty. Preparatu nie należy wkraplać jednocześnie z innymi lekami do oczu. Nie stosować w oku wykazującym objawy infekcji. Ponieważ ze względu na wielkość cząsteczki hipromeloza nie przenika do wnętrza gałki ocznej, może być stosowana miejscowo w okresie ciąży i karmienia piersią.

Możliwe skutki uboczne:

Bezpośrednio po zakropleniu przez krótki czas może występować zaburzenie widzenia w postaci zamglenia. W tym czasie nie należy prowadzić pojazdów i obsługiwać urządzeń mechanicznych.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu.