Ocuvite Reti-Nat Forte, kaps., 30 szt
21.65 zł

Ocuvite Reti-Nat Forte, kaps., 30 szt

Ocuvite Reti-Nat Forte, kaps., 30 szt
Ostatnia cena produktu
21.65 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Suplement diety Ocuvite-NAT forte zawiera kwas DHA i kwas EPA- kwasy tłuszczowe z rodziny wielonienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3.

 

Składniki

Olej rybny (DHA, EPA), żelatyna rybna,  środek pochłaniający wilgoć: glicerol, przeciwutleniacz: alfa-tokoferol, lecytyna sojowa.

Właściwości składników

Kwasy tłuszczowe omega-3 mają istotny wpływ na wiele funkcji życiowych organizmu. We wszystkich komórkach organizmu kwasy te odgrywają istotną rolę w utrzymaniu prawidłowego stanu błon komórkowych. Błony komórkowe stanowią barierę fizyczną oddzielającą wnętrze komórki od środowiska zewnętrznego, pośredniczą w przekazywaniu bodźców i sygnałów do i z komórek oraz są źródłem substancji energetycznych oraz chemicznych, które biorą udział w ważnych procesach życiowych komórek.

Kwasy tłuszczowe omega-3 są niezbędnymi substancjami w komórkach nerwowych, znajdujących się w narządach zmysłu.

Kwas DHA występuje w dużej ilości przede wszystkim w układzie nerwowym- w mózgu i fotoreceptorach oka.

Kwas DHA ma wpływ na utrzymanie prawidłowego funkcjonowania fotoreceptorów siatkówki oka, przez co wspomagają prawidłowe widzenie.

Wspomaganie funkcji oka oraz układu nerwowego.

Zalecane dzienne spożycie

1 kapsułka dziennie w trakcie jedzenia.

Ostrzeżenia dotyczące bezpieczeństwa

Suplement diety Ocuvite Reti-NAT forte nie powinien być stosowany w przypadku zaburzeń funkcjonowania trzustki, wątroby i pęcherzyka żółciowego oraz ostrych zaburzeń krzepliwości krwi.
 

  • Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji.
  • Zrównoważony sposób żywienia i prawidłowy tryb życia jest ważny dla funkcjonowania organizmu człowieka.
  • Suplement diety nie może być stosowany jak substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety.
  • Przechowywać w temperaturze pokojowej.
  • Suplementy diety powinny być przechowywane w sposób niedostępny dla małych dzieci.
  • Chronić od wilgoci i światła.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 960 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Ocuvite Reti-Nat Forte - zastosowanie i działanie

Skład:

kwas dokozaheksaenowy kwas eikozapantaenowy

Postać:

kapsułki

Kategoria:

Suplementy diety

Specjalności:

Okulistyka

Działanie :

uzupełnia dietę w składniki korzystnie wpływające na narząd wzroku

Wskazania:

Suplement diety. Preparat polecany w celu utrzymania dobrej kondycji oczu. Kwasy tłuszczowe z rodziny Omega-3 wchodzą w skład błon komórkowych siatkówki i biorą udział w procesie widzenia.

Dawkowanie:

Doustnie. 1 kapsułka dziennie podczas posiłku. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Nie należy przekraczać zalecanej do spożycia porcji w ciągu dnia. Przed zastosowaniem suplementu diety należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy go stosować po terminie ważności. Przechowuj preparat w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

W rzadkich przypadkach dolegliwości żołądkowe, nudności oraz odbijanie powodujące rybi posmak utrzymujący się w jamie ustnej.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, zaburzenie funkcjonowania trzustki, wątroby i pęcherzyka żółciowego, ostre zaburzenia krzepliwości krwi.