Laktoforte, kaps., 30 szt
16.74 zł

Laktoforte, kaps., 30 szt

Laktoforte, kaps., 30 szt
Ostatnia cena produktu
16.74 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Kompozycja czterech rodzajów żywych kultur bakteryjnych przywracających naturalna mikloflorę przewodu pokarmowego wzbogacona o inulinę.

Składniki

Substancje charakteryzujące produkt w przeliczeniu na 1 kapsułkę:
Liofilizowane, sproszkowane bakterie kwasu mlekowego (4 miliardy CFU):

  • Lactobacillus acidophilus,
  • Bifidobacterium lactis,
  • Streptococcus thermophilus,
  • Lactobacillus delbrueckii,
  • Inulina - 20 mg

Substancje pomocnicze:
substancje wypełniające: laktoza, maltodekstryna, substancje przeciwzbrylające: dwutlenek krzemu (E 551), stearynian magnezu (E470b), składniki kapsułki: żelatyna, woda oczyszczona, barwnik: dwutlenek tytanu (E171).

Właściwości składników

Produkt zawiera 4 rodzaje zywych kultur bakterii kwasu mlekowego, które:

  • przywracają naturalna mikloflorę przewodu pokarmowego,
  • chronią przed niekorzystnym działaniem antybiotyków na przewód pokarmowy,
  • stymulują układ immunologiczny.

 

Uważa się, że zawarta w preparacie inulina jest prebiotykiem, tzn. związkiem sprzyjającym wzrostowi probiotycznej flory bakteryjnej.

Preparat polecany do stosowania w trakcie i po kuracji antybiotykowej.

Zalecane dzienne spożycie

Dorośli doustnie 1 kapsułkę 2-3 razy dziennie popijając dużą ilością płynów. Dzieci powyżej 4 roku życia 1 kapsułkę 1-2 razy dziennie. W przypadku problemów z połknięciem można zmieszać zawartość kapsułki z niewielką ilością wody lub mleka i wypić.

Ostrzeżenia dotyczące bezpieczeństwa

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu.

Nie przekraczać zalecanej, dziennej porcji do spożycia. Przechowywać w oryginalnym opakowaniu w lodówce, w miejscu suchym i niedostępnym dla małych dzieci.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 955 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Producent

ARROW
W. Rzymowskiego 53
02-697 Warszawa

Laktoforte - zastosowanie i działanie

Skład:

Lactobacillus acidophilus Bifidobacterium lactis Streptococcus thermophilus Lactobacillus delbrueckii ssp. bulgaricus inulina

Postać:

kapsułki

Kategoria:

Suplementy diety

Specjalności:

Medycyna rodzinna

Działanie :

korzystnie wpływa na florę bakteryjną jelit

Wskazania:

Suplement diety. Regeneracja i rozwój prawidłowej flory bakteryjnej jelit. Regulacja procesów trawienia. W trakcie i po terapii antybiotykowej. Zapobieganie i łagodzenie biegunek.

Dawkowanie:

Doustnie. Dorośli: 1 kapsułkę 2-3 razy dziennie popijając dużą ilością wody. Dzieci powyżej 4 roku życia: 1 kapsułkę 1-2 razy dziennie.   W przypadku problemów z połknięciem można zmieszać zawartość kapsułki z niewielką ilością wody lub mleka i wypić.   Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Nie należy przekraczać zalecanej do spożycia porcji w ciągu dnia.   Przed zastosowaniem suplementu diety należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy go stosować po terminie ważności. Przechowuj preparat w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.