Spasmo-Lyt, 20 mg, tabletki drażowane, 30 szt
69.99 zł

Spasmo-Lyt, 20 mg, tabletki drażowane, 30 szt

Spasmo-Lyt, 20 mg, tabletki drażowane, 30 szt
Ostatnia cena produktu
69.99 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Spasmo-Lyt - Trospii chloridum - zastosowanie i działanie

Skład:

chlorek trospium

Postać:

tabletki drażowane

Kategoria:

Układ moczowo-płciowy i hormony płciowe

Specjalności:

Urologia

Działanie :

rozkurcza mięśnie gładkie pęcherza moczowego

Wskazania:

Leczenie niestabilności lub nadwrażliwości mięśnia wypieracza pęcherza moczowego przebiegającej z częstomoczem, parciem lub nietrzymaniem moczu.

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość stosowania preparatu ustala lekarz. Lek należy stosować na czczo, przed posiłkiem. Tabletki należy przyjmować   Nie zaleca się podawania preparatu dzieciom poniżej 12 roku życia ze względu na brak danych odnośnie bezpieczeństwa i skuteczności stosowania preparatu w tej grupie pacjentów.   Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.   Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Bardzo często: suchość w jamie ustnej. Często: dyspepsja, zaparcia, bóle brzucha, nudności. Niezbyt często: wzdęcia z oddawaniem gazów. Rzadko: niemożność całkowitego opróżnienia pęcherza moczowego, przyspieszona praca serca, zaburzenia widzenia, biegunka, duszność, wysypka, osłabienie, bóle w klatce piersiowej.   Występowanie po zastosowaniu leku takich działań niepożądanych jak np.: zaburzenia widzenia stwarza niebezpieczeństwo związane z prowadzeniem pojazdów oraz obsługą maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na substancję czynną lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, zaleganie moczu, ciężkie choroby żołądka i/lub jelit, nużliwość mięśni, jaskrę, zaburzenia rytmu serca, choroby serca, zaburzenia czynności nerek i/lub wątroby, nietolerancję niektórych cukrów.   Gdy przyjmujesz leki inne leki. Należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także, gdy karmisz piersią. Stosowanie leku w okresie ciąży i okresie karmienia piersią ograniczone jest do przypadków, gdy jest to bezwzględnie konieczne.