Venoruton 500, 500 mg, tabletki musujące, 20 szt
Venoruton 500, 500 mg, tabletki musujące, 20 szt
0.00 zł

Venoruton 500, 500 mg, tabletki musujące, 20 szt

Venoruton 500, 500 mg, tabletki musujące, 20 szt
Ostatnia cena produktu
0.00 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Venoruton 500 nalezy do grupy leków chroniących naczynia żylne (zwanej systemowymi protektorami żylnymi). Venoruton 500 stabilizuje ścianę żylną, co prowadzi do zmniejszenia przepuszczalnosci naczyń i w konsekwencji do zmniejszenia obrzęku.

Skład

Jedna tabletka zawiera 500mg o-(beta-hydroksy) - rutozydów.
Substancje pomocniacze : Stearynian magnezu, kwas cytrynowy bezwodny, potasu węglan, potasu wodorowęglan, sodu wodorowęglan, povidon K29-32, makrogol 6000, acesulfam K, aromat pomarańczowy PHS-140561.

Dawkowanie

Początkowo : 1 tabletka 2 razy na dobę.
Podtrzymująco : 1 tabletka 1 raz na dobę.

1 tabletkę należy rozpuscić w szklance wody i wypić w trakcie lub bezpośrednio po posiłku.

Działanie

Lek powoduje zmniejszenie obrzęków oraz złagodzenie objawów takich jak : zaburzenia czucia, mrowienie, bóle i skurcze mięśni, uczucie ciężkich, spuchniętych i bolących nóg. Lek stosowany również pomocniczo w leczeniu żylaków odbytu.

Wskazania

Stosowany jest w leczeniu objawowym przewlekłej niewydolności żylnej (żylaków podudzi oraz mikroangipatii w przebiegu cukrzycy).

Przeciwwskazania

Jeśli u pacjenta stwierdzono (uczulenie) nadwrażliwośc na substancję czynną lub którąkolwiek substancję pomocniczą leku.

Działania niepożądane

Jak każdy lek Venoruton 500 może powodować działania niepożądane, choć nie u każdego one wystepują :

 

Rzadko (wystepują rzadziej niż u 1 na 1000 pacjentów) :

  • Zaburzenia przewodu pokarmowego, wzdęcia, biegunki, bóle brzucha, zaburzenia żołądkowe, niezstrawność, wysypka, wyprysk, pokrzywka.

Bardzo rzadko (występują rzadziej niż u 1 na 10000 pacjentów) : 

  • Wstrząs anafilaktyczny, reakcja rzekomoanafilaktyczna, nadwrażliwość, zawroty i bóle głowy, nagłe zaczerwienienie twarzy, zmęczenie, znurzenie.

Producent

NOVARTIS CONSUMER
Marynarska 15
Warszawa
Cechy produktu
PRODUCENT

Venoruton 500 - Oxerutinum - zastosowanie i działanie

Skład:

okserutyna

Postać:

tabletki musujące

Kategoria:

Układ sercowo-naczyniowy

Specjalności:

Medycyna rodzinna Proktologia Angiologia

Działanie:

zmniejsza przepuszczalność naczyń zwiększa napięcie i elastyczność naczyń

Wskazania:

Spuchnięte i obolałe nogi, przewlekła niewydolność żylna (bóle i obrzęki kończyn dolnych, skurcze mięśni i zaburzenia czucia), żylaki podudzia, żylaki odbytu.

Dawkowanie:

Doustnie. Na początku leczenia zaleca się stosowanie 1 tabletki 2 razy dziennie. Leczenie podtrzymujące: 1 tabletka na dobę. Tabletkę rozpuścić w szklance wody i wypić w trakcie lub bezpośrednio po posiłku.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Sporadycznie mogą wystąpić zaburzenia żołądkowo-jelitowe (nudności i wymioty), bóle głowy, reakcje uczuleniowe.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na substancję czynną lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. W okresie ciąży i karmienia piersią po konsultacji z lekarzem.