DexaCaps, kapsułki twarde, 10 szt.
6.99 zł

DexaCaps, kapsułki twarde, 10 szt.

DexaCaps, kapsułki twarde, 10 szt.
6.99 zł
BEZPŁATNIE

Opis

DexaCaps zawiera w swoim składzie bromowodorek dekstrometorfanu oraz substancje wykazujące działanie wspomagające: wydągi suche z kwiatostanu lipy i liścia melisy.

Skład

1 kapsułka zawiera:

Substancje czynne:

Wyciąg suchy z kwiatostanu lipy (2,5-3:1) (nośnik: maltodekstryna do 30 %) (rozpuszczalnik ekstrakcyjny: etanol 70 % (v/v)) - 167,0 mg

Wyciąg suchy z liścia melisy (6-8:1) (rozpuszczalnik ekstrakcyjny: woda oczyszczona) - 50,0 mg

Dekstrometorfanu bromowodorek - 20,0 mg

Inne składniki leku to: skrobia żelowana kukurydziana, celuloza mikrokrystaliczna, krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynian. W skład kapsułki żelatynowej pustej wchodzą: żelaza tlenek żółty (El 72), zelaza tlenek czerwony (El 72), tytanu dwutlenek (E171), żelatyna.

Dawkowanie

Doustnie.

Młodzież powyżej 12 lat i dorośli: 3 razy dziennie 1 kapsułkę po posiłku. Nie należy przekraczać zalecanego dziennego dawkowania. Lek należy przyjmować połykając kapsułkę w całości i popijając odpowiednią ilością płynu.

Działanie

Dekstrometorfan jest środkiem przedwkaszlowym. Jego działanie polega na hamowaniu ośrodka kaszlu w ośrodkowym układzie nerwowym, dzięki czemu zmniejsza się częstotliwość ataków suchego kaszlu.

Wskazania

W stanach męczącego, suchego kaszlu różnego pochodzenia, niezwiązanego z zaleganiem wydzieliny w drogach oddechowych.

Przeciwwskazania

Leku nie należy stosować u osób z nadwrażliwością na jego składniki, w kaszlu z dużą ilością wydzieliny, w astmie oskrzelowej, ciężkich schorzeniach wątroby, przy jednoczesnym przyjmowaniu inhibitorów monoaminooksydazy (MAO) i leków mukolitycznych (rozrzedzających śluz w drogach oddechowych) Należy zachować szczególną ostrożność stosując lek u osób z niewydolnością wątroby, zapaleniem oskrzeli, depresją układu oddechowego.

Działania niepożądane

Sporadycznie mogą wystąpić skórne reakcje alergiczne, senność, zawroty głowy oraz objawy ze strony układu pokarmowego, takie jak: mdłości, wymioty.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Ciąża i karmienie piersią:
nie stosować u kobiet w ciąży i karmiących piersią.
Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn:
Ze względu na możliwość wystąpienia senności należy zachować ostrożność podczas prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługi maszyn.

Interakcje z innymi lekami:
Nie zaleca się stosowania leku równocześnie z inhibitorami MAO ze względu na potęgowanie ich działania przez dekstrometorfan, co objawia się sennością, nudnościami, wysoką gorączką oraz podwyższeniem ciśnienia tętniczego krwi. Po odstawieniu inhibitorów MAO należy zachować 14 dniowy odstęp czasowy przed zastosowaniem leku. Lek wywołuje interakcje z hormonami tarczycy powodując osłabienie ich działania. Równoczesne podawanie leku z chinidyną może wpływać hamująco na metabolizm dekstrometorfanu w wątrobie, zwiększając jego stężenie w surowicy krwi. W trakcie leczenia nie należy spożywać alkoholu.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich lekach, stosowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.

Stosowanie leku z jedzeniem i piciem

Lek należy przyjmować po posiłku, połykając kapsułkę w całości i popijając odpowiednią ilością płynu.

Ciąża i karmienie piersią

W okresie ciąży i karmienia piersią przed zastosowaniem należy skontaktować się z lekarzem.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Leku nie stosować u dzieci do 12 lat.

Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn

Ze względu na możliwość wystąpienia senności należy zachować ostrożność podczas prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługi maszyn.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 963 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h
Cechy produktu
Wiek
Typ produktu
Pora stosowania
Postać
Płeć
Część ciała
Problem
Działanie/właściwości
Układy narządowe
Sposób aplikacji
Główny składnik
PRODUCENT

DexaCaps - Dextromethorphani hydrobromidum, Tiliae inflorescentiae extractum siccum, Melissae herbae extractum siccum - zastosowanie i działanie

Skład:

bromowodorek dekstrometorfanu wyciąg z kwiatostanu lipy wyciąg z ziela melisy

Postać:

kapsułki

Kategoria:

Układ oddechowy

Specjalności:

Choroby płuc Medycyna rodzinna

Działanie :

przeciwkaszlowe

Wskazania:

Leczenie objawowe suchego kaszlu różnego pochodzenia.

Dawkowanie:

Doustnie. Dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia: 3 razy dziennie 1 kapsułkę po posiłku.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Podobnie jak inne leki również Dexacaps może powodować działania niepożądane, przy czym nie u każdego one występują. Sporadycznie mogą wystąpić skórne reakcje alergiczne, senność, zawroty głowy, zaburzenia żołądkowo-jelitowe (mdłości, wymioty).   Występowanie po zastosowaniu leku takich działań niepożądanych jak np.: senność, stwarza niebezpieczeństwo związane z prowadzeniem pojazdów oraz obsługą maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, kaszel z dużą ilością wydzieliny, astmę, ciężkie zaburzenia funkcji wątroby.   Gdy przyjmujesz inne leki przeciwkaszlowe, leki mukolityczne (rozrzedzające zalegającą wydzielinę), leki przeciwdepresyjne należące do grupy inhibitorów MAO.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Nie stosować w ciąży i okresie karmienia piersią.