Fix dziurawiec, (H.Lux), 2g, 30 szt
3.80 zł

Fix dziurawiec, (H.Lux), 2g, 30 szt

Fix dziurawiec, (H.Lux), 2g, 30 szt
Ostatnia cena produktu
3.80 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Zawartość opakowania 30 saszetek po 2,0g. W 100g produktu znajduje się 100g ziela dziurawca.

Dawkowanie

Dorośli:
Doustnei w postaci naparu - 1 saszetkę umieścić w termosie, zalać 1 szklanką wrzącej wody, naparzać pod przykryciem 30 minut. Pić szklankę naparu 2 razy dziennie, godzinę przed jedzeniem - jako środek pobudzający trawienie.

Podanie zewnętrzne na skórę: napar przygotowany w ten sposób można używać do płukania i okładów nie częściej niż 2 razy dziennie. Stosować zawsze świeży napar.

Wskazania

Doustnie wspomagająco w dolegliwościach trawiennych jako środek pobudzający wydzielanie soków trawiennych. Zewnętrznie do okładów i przemywań w drobnych urazach skóry (zadrapania, otarcia naskórka).

Przeciwwskazania

Uczulenie na dziurawiec lub inne rośliny z rodziny dziurawcowatych. Nadwrażliwość na promienie ultrafioletowe, wysoka gorączka, znaczne uszkodzenie wątroby. Nie stosować u osób po przeszczepach narządów. Nie stosować u dzieci do 12 roku życia, u dzieci starszych po konsultacji z lekarzem.

Działania niepożądane

Możliwe uczulenie na światło słoneczne i promieniowanie UV, zwłaszcza u osób o jasnej karnacji, objawami są wysypka, swędzenie i zaczerwienienie skóry. Objawy mogą się pojawić w ciągu 24 godzin od ekspozycji na światło. Przyjmowanie dawek powyżej 6 g może powodować zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego, nudności, niepokój, bóle głowy lub reakcje uczuleniowe. W przypadku wystąpienia objawów niepożądanych należy zaprzestać przyjmowania leku i poinformować o nich lekarza.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Nie stosować z lekami tj.: warfaryna, cyklosporyna, teofilina, digoksyna, środki przeciwwirusowe, inhibitory proteaz, doustne środki antykoncepcyjne, środki przeciwdepresyjne hamujące wychwyt zwrotny serotoniny. 

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 955 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h