Fix melisa, (H.Lux), 1,5g, 30 szt
4.50 zł

Fix melisa, (H.Lux), 1,5g, 30 szt

Fix melisa, (H.Lux), 1,5g, 30 szt
Ostatnia cena produktu
4.50 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Zioła do zaparzania w saszetkach.

Skład

w 100g produktu zawarte jest 100 g liści melisy. 1 saszetka zawiera 1,5 g liści melisy (Melissae folium)

Dawkowanie

Stosuje się doustnie w postaci naparu. Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: 1 saszetkę (1,5 g) zalać 3/4 szklanki wody (150 ml), naparzać 5-15 minut. Tak przygotowany napar pić 2-3 razy dziennie.

Wskazania

Wspomagająco stosuje się w łagodnych stanach napięcia nerwowego jako środek uspokajający.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na liść melisy. Dzieci poniżej 12 roku życia.

Działania niepożądane

Dotychczas nie stwierdzono.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Nie zaleca się stosowania przez okres dłuższy niż 2 tygodnie. Może osłabiać zdolność koncentracji szczególnie u osób wrażliwych, dlatego nie zaleca się prowadzenia pojazdu i obsługi maszyn bezpośrednio po przyjęciu leku.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 901 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Melisa lekarska - Melissa officinalis - zastosowanie i działanie

Surowce:

liść melisy (Melissae folium)

Działanie lecznicze:

rozkurcza mięśnie gładkie przewodu pokarmowego ułatwia zasypianie uspokajające

Zdjęcia:

Encyklopedia ziół - Melisa lekarska / Melissa officinalis Encyklopedia ziół - Melisa lekarska / Melissa officinalis Encyklopedia ziół - Melisa lekarska / Melissa officinalis

Zastosowanie lecznicze:

Wewnętrznie: Stany ogólnego pobudzenia nerwowego. Melisa jest stosowana także w leczeniu objawów zaburzeń trawiennych, ze względu na działanie rozkurczające. Znajduje także zastosowanie w leczeniu bezsenności, co jest niezwykle cenne, biorąc pod uwagę, że wiele leków nadaje się tylko do krótkiej terapii, ze względu na możliwość uzależnienia.   Zewnętrznie: Olejek melisowy wchodzi w skład niektórych maści przeciw opryszczce. Warunkiem ich efektywności, tak jak w przypadku innych środków, jest rozpoczęcie leczenia już we wczesnym okresie infekcji.

Ostrzeżenia:

Nie należy stosować u dzieci bez konsultacji lekarskiej.   Przed zastosowaniem należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu. Nie należy stosować po terminie ważności. Należy przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, w zamkniętych opakowaniach, zgodnie z wymaganiami producenta, chronić od światła i wilgoci oraz wpływu obcych zapachów.

PODYSKUTUJ O PRODUKCIE

Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus