Polprazol Acidcontrol, 10 mg, kapsułki dojelitowe twarde, 7 szt.
8.49 zł

Polprazol Acidcontrol, 10 mg, kapsułki dojelitowe twarde, 7 szt.

Polprazol Acidcontrol, 10 mg, kapsułki dojelitowe twarde, 7 szt.
Ostatnia cena produktu
8.49 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Rekomendowany produkt zastępczy

Opis

Preparat stosowany w objawowym leczeniu zgagi i refluksu.

Skład

każda kapsułka zawiera granulki dojelitowe po 10 mg omeprazolu.
Inne składniki leku to: sacharoza, ziarenka (zawierające skrobię kukurydzianą i sacharozę), karboksymetyloskrobia sodowa (typ A), sodu laurylosiarczan, powidon K30, potasu oleinian, kwas oleinowy, hypromeloza, kwasu metakrylowego i etylu akrylanu kopolimer (1:1), trietylu cytrynian, tytanu dwutlenek, talk.
Otoczka kapsułki: hypromeloza, karagen, potasu chlorek, tlenek żelaza czerwony, czerwień Allura AC, tytanu dwutlenek, żółcień pomarańczowa.

Dawkowanie

Kapsułki mogą być przyjmowane o dowolnej porze dnia, przed posiłkiem lub na czczo.
Kapsułki należy połykać w całości. nie należy ich żuć ani rozgryzać.

Dorośli (w wieku powyżej 18 lat):
U pacjentów z objawami cofania treści żołądkowej do przełyku np. często występująca zgaga, u których objawy występują dwa i więcej razy w tgodniu, zalecana dawka to 10 mg lub 20 mg raz na dobę (jednorazowo 1 lub 2 kapsułki leku raz na dobę).
Pacjenci w podeszłym wieku:
U pacjentów w podeszłym wieku nie ma konieczności dostosowywania dawki.

Pełne działanie leku następuje zwykle po około 4 dniach od rozpoczęcia leczenia.

Działanie

Substancją czynną leku Polprazol Acidcontrol jest omeprazol.
Omeprazol hamuje wydzielanie kwasu solnego w żołądku, zmniejszając drażniący wpływ kwaśnej treści żołądkowej na przełyk u pacjentów, u których występuje cofanie treści żołądkowej do przełyku.

Wskazania

Wskazaniami do stosowania leku Polprazol Acidcontrol są:

  • objawy cofania się treści żołądkowej do przełyku (refluks żołądkowo-przełykowy)
  • objawowe leczenie dolegliwości pieczenia w przełyku (zgaga)Przeciwwskazania

Nie stosować leku Polprazol Acidcontrol:

  • jeśli u pacjenta stwierdzono uczulenie na którykolwiek ze składników leku
  • jeśli pacjent zażywa atazanawir (lek stosowany w leczeniu zakażeń wirusem HIV)

Działania niepożądane

Jak każdy lek, Polprazol Acidocontrol może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego wystąpią.
W przypadku wystąpienia następujących objawów, należy zaprzestać stosowania leku i natychmiast poinformować lekarza, zgłosić się do ośrodka leczneia zatruć lub najbliższego szpitala.

  • ciężka reakcja alergiczna (obrzęk naczynioruchowy): obrzęk twarzy, ust, języka lub gardła, albo trudności w oddychaniu lub przełykaniu.
  • pęcherze i ubytek naskórka z krwotocznymi strupami na błonach śluzowych jamy ustnej i nosa, spojówkach, narządach płciowych (rumień wielopostaciowy- zespół Stevensa - Johnsona); pęcherze na skóze, które po pęknięciu tworzą sączące nadżerki (zespół Lyella).

Powyższ działania niepożądane, które są ciężkie i wymagają opieki medycznej, występują rzadko.
Działanie niepożądane występujące często ( u mniej niż u 1 na 10 osób):
- bóle głowy, zawroty głowy, senność lub trudności w zasypianiu (bezsenność),
- biegunka, zaparcie,  nudności lub wymioty, wzdęcia, bóle brzucha.
Działanie niepożądane występujące niezbyt często ( u mniej niż u 1 na 100 osób):
- zawroty głowy, brak energii
- podwyższone wyniki enzymów wąrobowych
- zaburzenia widzenia, nadwrażliwość na światło, zaburzenia smaku, dzwonienie w uszach
- tworzenie się pęcherzy na skórze lub łuszczenie się skóry, wysypka, świąd, wypadanie włosów, nadmierna potliwość, obrzęk kończyn.
Działanie niepożądane występujące rzadko ( u mniej niż u 1 na 1000 osób):
- niedokrwistość u dzieci,
- brązowo-czarne zabarwienie języka podczas jednoczesnego stosowania z antybiotykiem - klarytromycyną, łagodne torbiele gruczołowe,
-osłabienie mięśni i ból, bóle mięśni i bóle stawowe,
- uczucie mrowienia i kłucia (parestezje), uczucie pustki w głowie,
- dezorientacja, omamy, szczególnie u pacjentów ciężko chorych lub pacjentów w podeszłym wieku.
Działanie niepożądane występujące bardzo rzadko ( u mniej niż u 1 na 10 000 osób):
- suchość w jamie ustnej, zapalenie błony śluzowej jamy ustnej,
- zakażenie grzybicze (kandydoza),
- zapalenie trzustki lub zapalenie wątroby z żółtaczką lub bez, niewydolność wątroby i zaburzenia mózgowe u pacjentów, u których wystąpiła ciężka choroba wątroby,
- zmiany w ilości białych krwinek,
- rumień wielopostaciowy - zespół Stevensa - Johnsona lub zespół Lyella,
- zapalenie nerek,
- pobudzenie i depresja u pacjentów ciężko chorych lub pacjentów w podeszłym wieku,
- anafilaksja,
- zmniejszone stężenie sodu we krwi powodujące dezorientację, zmęczenie, drżenie mięśni, drgawki lub śpiączkę,
- alergiczne zapalenie naczyń.
 

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.
Dane dotyczące stosowania omeprazolu w ciąży są ograniczone. Nie należy stosować leku Polprazol Acidcontrol w okresie ciąży bez konsultacji z lekarzem. Lek Polprazol Acidcontrol przenika do mleka matki. Nie jest jednak znany jego wpływ na karmione niemowlę, dlatego nie zaleca się stosowania leku w okresie karmienia piersią.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 961 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Polprazol Acidcontrol - Omeprazolum - zastosowanie i działanie

Skład:

omeprazol

Postać:

kapsułki dojelitowe

Kategoria:

Przewód pokarmowy i metabolizm

Specjalności:

Medycyna rodzinna Gastroenterologia

Działanie :

hamuje wydzielanie kwasu solnego w żołądku

Wskazania:

Objawy cofania treści żołądkowej do przełyku (refluks żołądkowo-przełykowy). Objawowe leczenie dolegliwości pieczenia przełyku.

Dawkowanie:

Doustnie. 1-2 kapsułki raz na dobę. Lek można stosować o dowolnej porze dnia, przed posiłkiem lub na czczo. Kapsułki należy połykać w całości. Nie należy ich żuć ani rozgryzać. W przypadku stosowania leku przez pacjentów mających trudności w przełykaniu, kapsułkę można otworzyć, jej zawartość wymieszać z niewielką ilością soku owocowego lub jogurtu i natychmiast wypić mieszaninę.   Pełne działanie leku następuje zwykle po około 4 dniach od rozpoczęcia leczenia.   Uwaga! Jeśli po 2 tygodniach nie nastąpi złagodzenie objawów, lub po zakończonym leczeniu nastąpi szybki nawrót objawów należy zgłosić się do lekarza w celu przeprowadzenia dalszych badań diagnostycznych.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Często: bóle głowy, zawroty głowy, senność lub trudności w zasypianiu (bezsenność), biegunka, zaparcie, nudności lub wymioty, wzdęcia, bóle brzucha. Niezbyt często: zawroty głowy, brak energii, podwyższone wyniki enzymów wątrobowych, zaburzenia widzenia (niewyraźne widzenie, zmniejszenie ostrości wzroku lub ograniczone pole widzenia), nadwrażliwość na światło, zaburzenia smaku, dzwonienie w uszach, tworzenie się pęcherzy na skórze lub łuszczenie się skóry, wysypka, świąd, wypadanie włosów, nadmierna potliwość, obrzęk kończyn. Rzadko: niedokrwistość u dzieci, brązowo-czarne zabarwienie języka podczas jednoczesnego stosowania z antybiotykiem - klarytromycyną, łagodne torbiele gruczołowe (obydwa objawy ustępują po zaprzestaniu leczenia omperazolem), osłabienie mięśni i ból, bóle mięśni i bóle stawowe, uczucie mrowienia i kłucia (parestezje), uczucie pustki w głowie, dezorientacja, omamy, szczególnie u pacjentów ciężko chorych lub pacjentów w podeszłym wieku.   Występowanie po zastosowaniu leku takich działań niepożądanych jak np.: bóle głowy, zmęczenie, senność, zaburzenia słuchu i/lub widzenia stwarza niebezpieczeństwo związane z prowadzeniem pojazdów oraz obsługą maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na omperazol lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, nowotworowy charakter choroby wrzodowej, zaburzenia czynności wątroby i/lub nerek, nietolerancję niektórych cukrów (lek zawiera sacharozę).   Gdy przyjmujesz atazanawir (leki stosowane w leczeniu zakażeń HIV); ketokonazol, itrakonazol lub klarytromycynę (stosowane w leczeniu niektórych zakażeń); diazepam lub inne benzodiazepiny (leki uspokajające i zmniejszające napięcie mięśni); fenytoinę (stosowana w leczeniu padaczki); warfarynę (zmniejsza krzepliwość krwi); cytalopram, imipraminę, clomipraminę (stosowane w leczeniu depresji); disulfram (stosowany w leczeniu alkoholizmu); digoksynę (stosowany w chorobach serca); witaminę B12; preparaty dziurawca; takrolimus lub cyklosporynę (zmniejsza aktywności układu immunologicznego).   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Nie należy stosować leku Polprazol Acidcontrol w okresie ciąży bez konsultacji z lekarzem. Nie zaleca się stosowania leku w okresie karmienia piersią.