Ocuvite Lutein Forte, tabletki, 90 szt
Ocuvite Lutein Forte, tabletki, 90 szt
0.00 zł

Ocuvite Lutein Forte, tabletki, 90 szt

Ocuvite Lutein Forte, tabletki, 90 szt
Ostatnia cena produktu
0.00 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Ocuvite Lutein Forte wspomaga prawidłowe funkcjonowanie naturalnego systemu obronnego oczu przed działaniem wolnych rodników. Regularne przyjmowanie suplementu diety zwiększa gęstość barwnika plamki żółtej u osób zdrowych i chorych.

Składniki

Substancje wypełniające: celuloza hydroksypropylometyloceluloza; witamina C; żelatyna; olej palmowy; selen w postaci wyciągu z drożdży; witamina E, wyciąg z Tagetes erecta zawierający luteinę i zeaksantynę; barwniki: dwutlenek tytanu, żółcień pomarańczowa, czerwień koszenilowa, tlenki i wodorotlenki żelaza; cynk, skrobia; substancja przeciwzbrylająca: dwutlenek krzemu i sole magnezowe kwasów tłuszczowych; cukier; substancje do stosowania na powierzchnię: hydroksypropyloceluloza, kwasy tłuszczowe, glicerol, E110, E124.

(1 tabletka):

Witamina C - 60 mg (100% ZDD*)
Witamina E - 8,8 mg a-TE (88% ZDD*)
Luteina - 6 mg
Cynk - 5 mg (33% ZDD*)
Zeaksantyna - 0,5 mg
Selen - 20 mcg
*zalecana dawka dzienna

Nie zawiera glutenu. Niska zawartość cukru. Nie zawiera laktozy.Może być stosowany przez chorych na cukrzycę. Nie zawiera oleju z orzeszków ziemnych.

Właściwości składników

Luteina i zeaksantyna należą do grupy karotenoidów, naturalnych barwników roślinnych, które występują w ciemnozielonych warzywach liściastych, np. w szpinaku. Znaczne ilości luteiny i zeaksantyny znajdują się w plamce żółtej, części oka odpowiedzialnej za widzenie centralne i ostrość wzroku.
Karotenoidy, witaminy i minerały o działaniu przeciwutleniającym zawarte w Ocuvite Lutein Forte nie są syntetyzowane w organizmie człowieka i muszą być dostarczane wraz z dietą i/lub suplementami diety.

 

Zalecane dzienne spożycie

1 lub 2 tabletki dziennie w trakcie jedzenia.

Producent

DR MANN PHARMA

Cechy produktu
PRODUCENT

Ocuvite Lutein Forte - zastosowanie i działanie

Skład:

witamina C (kwas askorbinowy) cynk selen luteina witamina E (tokoferol) zeaksantyna

Postać:

tabletki

Kategoria:

Suplementy diety

Specjalności:

Okulistyka

Działanie:

uzupełnia dietę w składniki korzystnie wpływające na narząd wzroku

Wskazania:

Preparat polecany dla osób pragnących zachować prawidłową ostrości widzenia przez długi czas.

Dawkowanie:

Doustnie. 1 tabletka na dobę w trakcie posiłku, popijając wodą. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Nie należy przekraczać zalecanej do spożycia porcji w ciągu dnia. Przed zastosowaniem suplementu diety należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy go stosować po terminie ważności. Przechowuj preparat w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.