Linex Forte, kapsułki., 21 szt.
16.60 zł

Linex Forte, kapsułki., 21 szt.

Linex Forte, kapsułki., 21 szt.
Ostatnia cena produktu
16.60 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Linex Forte suplement diety to nowoczesny preparat, który zawiera dwa dobroczynne szczepy bakterii probiotycznych (Lactobacillus acidophilus, Bifidobacterium animalis, lactis) oraz dodatkowo dwa prebiotyki (inulinę i oligofruktozę). Prebiotyki są naturalnym źródłem energii dla przyjaznych bakterii, stymulują ich rozwój i wspomagają ochronę układu pokarmowego przy i po antybiotykoterapii.

Składniki

Lactobacillus acidophilus (LA-5)> 1 miliard bakterii (1 x 109 CFU*)
Bifidobacterium animalis, lactis (BB-12)> 1 miliard bakterii (1 x 109 CFU*)
mieszanina inuliny (90-94%) i oligofruktozy (6-10%)
substancje pomocnicze:
celuloza mikrokrystaliczna, dekstroza bezwodna, skrobia ziemniaczana, magnezu stearynian, hydroksypropylometyloceluloza i barwniki: tlenki i wodorotlenki żelaza (E172), tytanu dwutlenek (E171).
*CFU- jednostka tworząca kolonię bakterii
 

  1 kapsułka 2 kapsułki 3 kapsułki
Lactobacillus acidophilus (LA-5) >2  miliardy bakterii >4 miliardy bakterii >6 miliardów bakterii
Inulina/oligofruktoza 171,5 mg 343 mg 514.5 mg

 

Właściwości składników

Linex Forte działa osłonowo:

  • uzupełnia mikroflorę bakteryjną przewodu pokarmowego
  • chroni przed niekorzystnymi działaniami antybiotyków na przewód pokarmowy (wspomaga organizm przy bólach brzucha, łagodzi uczucie nudności, pomaga ograniczyć występowanie biegunek)
  • wspomaga odporność organizmu
  • ogranicza rozwój wielu bakterii chorobotwórczych
  • pomaga ograniczyć występowanie zaburzeń flory bakteryjnej

 

Zalecane dzienne spożycie

dzieci w wieku od 3 do 12 lat: 1 kapsułka do dwóch razy dziennie.
dzieci powyżej 12 lat i dorośli: 1 kapsułka do trzech razy dziennie.
Kapsułki należy zażywać podczas posiłku.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 961 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Producent

LEK
Verovskova 57
SI-1526 Ljubljana, Słowenia

Linex Forte - zastosowanie i działanie

Skład:

Bifidobacterium animalis subs. Lactis Lactobacillus acidophilus inulina oligofruktoza

Postać:

kapsułki

Kategoria:

Suplementy diety

Specjalności:

Medycyna rodzinna

Działanie :

uzupełnia dietę w składniki korzystnie wpływające na florę bakteryjną jelit

Wskazania:

Suplement diety. Linex Forte jest preparatem opracowanym specjalnie z myślą o osobach chcących zadbać o prawidłową czynność przewodu pokarmowego. Zawarte w preparacie specjalnie wyselekcjonowane szczepy bakterii Lactobacillus oraz Bifidobacterium normalizują procesy zachodzące naturalnie w przewodzie pokarmowym. Dodatkowo preparat zawiera inulinę oraz oligofruktozę, które są źródłem energii dla rozwoju bakterii zawartych w preparacie Linex Forte.

Dawkowanie:

Doustnie. Kapsułki należy zażywać podczas posiłku. Jeśli połknięcie kapsułki sprawia trudność, należy otworzyć kapsułkę, wysypać jej zawartość na łyżeczkę, wymieszać delikatnie z płynem i połknąć. Dzieci powyżej 3 do 12 roku życia: 1 kapsułka do dwóch razy dziennie. Dzieci powyżej 12 roku życia i dorośli: 1 kapsułka do trzech razy dziennie. W trakcie przyjmowania preparatu nie należy spożywać alkoholu i gorących napojów.   Preparat jest uzupełnieniem diety i nie może zastąpić leków, które przepisał lekarz!   Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Nie należy przekraczać zalecanej do spożycia porcji w ciągu dnia.   Przed zastosowaniem suplementu należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy go stosować po terminie ważności. Przechowuj preparat w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.