Pimafucort, krem, (import równoległy - Rumunia), InPharm, 15 g.
17.69 zł

Pimafucort, krem, (import równoległy - Rumunia), InPharm, 15 g.

Pimafucort, krem, (import równoległy - Rumunia), InPharm, 15 g.
Ostatnia cena produktu
17.69 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Pimafucort - Hydrocortisonum, Natamycinum, Neomycinum - zastosowanie i działanie

Skład:

natamycyna hydrokortyzon siarczan neomycyny

Postać:

maść krem

Kategoria:

Dermatologia

Specjalności:

Dermatologia i wenerologia

Działanie :

bakteriobójcze przeciwgrzybicze przeciwzapalne

Wskazania:

Choroby skóry z objawami nadkażenia bakteriami i/lub grzybami. Krem zaleca się w leczeniu stanów ostrych i podostrych oraz zmian zlokalizowanych w obrębie skóry owłosionej i fałdów skórnych. Maść w leczeniu stanów przewlekłych, przebiegających ze złuszczeniem, wysuszeniem lub pękaniem skóry, szczególnie w łojotokowym zapaleniu skóry.

Dawkowanie:

Zewnętrznie, nanosić niewielką ilość preparatu na chorobowo zmienioną skórę. Czas trwania kuracji określa lekarz. Nie należy stosować preparatu w okolicy oczu i na błony śluzowe oraz do ucha w przypadku perforacji błony bębenkowej. Nie stosować długotrwale na uszkodzoną skórę.

Możliwe skutki uboczne:

Bezpośrednio po zastosowaniu preparatu może dojść do nieznacznego zaostrzenia objawów choroby. Długotrwałe stosowanie preparatu może spowodować wystąpienie rozstępów skórnych, szczególnie wrażliwe są: skóra twarzy, skóra owłosiona i okolice narządów płciowych. Mogą wystąpić skórne reakcje uczuleniowe, nadkażenia opornymi szczepami bakterii lub grzybami (preparat należy odstawić). Lek stosowany na duże powierzchnie, długotrwale, pod opatrunkiem okluzyjnym lub w fałdach i zgięciach skóry oraz u dzieci może nasilić miejscowe działania niepożądane oraz - w wyniku absorpcji przez skórę - może wykazywać układowe działania niepożądane (zahamowanie czynności kory nadnerczy).

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na neomycynę lub inne antybiotyki aminoglikozydowe. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią.