Nyolol, 0,1%, żel do oczu, 5 g
Nyolol, 0,1%, żel do oczu, 5 g
0.00 zł

Nyolol, 0,1%, żel do oczu, 5 g

Nyolol, 0,1%, żel do oczu, 5 g
Ostatnia cena produktu
0.00 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Nyolol - Timololi maleas - zastosowanie i działanie

Skład:

maleinian timololu

Postać:

żel do oczu

Kategoria:

Narządy wzroku i słuchu

Specjalności:

Okulistyka

Działanie:

obniża ciśnienie wewnątrzgałkowe

Wskazania:

Podwyższone ciśnienie wewnątrzgałkowe, przewlekła jaskra otwartego kąta.

Dawkowanie:

Miejscowo do worka spojówkowego. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. Nie należy nagle przerywać podawania leku. Należy regularnie kontrolować ciśnienie wewnątrzgałkowe i stan rogówki. Soczewki kontaktowe należy zdjąć przed aplikacją leku. Można je ponownie założyć co najmniej 15 minut później. Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta. Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Miejscowe: zmniejszone wydzielanie płynu łzowego, objawy podrażnienia (zapalenie spojówek, powiek, rogówki i zmniejszone czucie rogówkowe), zaburzenia widzenia, w tym podwójne widzenie, opadanie powiek. Ogólne: zaburzenia rytmu serca, niedociśnienie, zastoinowa niewydolność serca, ból głowy, osłabienie, ból w klatce piersiowej, skurcz oskrzeli. Występujące czasami zaburzenia widzenia, zawroty głowy oraz uczucie zmęczenia mogą mieć wpływ na zdolność kierowania pojazdami i ogólną sprawność psychofizyczną.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na leki blokujące receptory β-adrenergiczne (β-blokery) lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, astmę oskrzelową, obturacyjną chorobę płuc, dystrofię rogówki, choroby serca. Gdy przyjmujesz doustne leki β-adrenolityczne,leki nasercowe, cymetydynę, hydralazynę. W przypadku stosowania innych leków okulistycznych zaleca się zachowanie co najmniej 5-10 minutowej przerwy pomiędzy aplikacją każdego z nich. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Stosowanie leku w ciąży ograniczone jest do przypadków, gdy jest to bezwzględnie konieczne. Nie stosować w okresie karmienia piersią.
Cechy produktu
PRODUCENT