Voltaren Emulgel 1%, 10mg/g, żel, (import równoległy) InPh, 100g
22.11 zł

Voltaren Emulgel 1%, 10mg/g, żel, (import równoległy) InPh, 100g

Voltaren Emulgel 1%, 10mg/g, żel, (import równoległy) InPh, 100g
Ostatnia cena produktu
22.11 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Rekomendowany produkt zastępczy

Opis

Lek Voltaren Emulgel 1% jest białym żelem przeznaczonym do wcierań w skórę. Substancja czynna leku- diklofenak należy do grupy leków znanych jako niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ).
  

Skład

100 g leku zawiera 1 g diklofenaku sodowego w postaci 1,16 g soli dietyloamoniowej diklofenaku.
Inne składniki: dietyloamina, cetiol LC, cetomakrogol1000, Carbopol 934P, alkohol izopropylowy, glikol propylenowy, ciekła parafina, substancja zapachowa (Perfume cream 45), woda oczyszczona.

Dawkowanie

Voltaren Emulgel 1% należy stosować miejscowo na skórę trzy lub cztery razy na dobę delikatnie wcierając. Ilość żelu należy dostosować do rozmiarów miejsca zmienionego chorobowo: 2g do 4 g leku (ilość odpowiadająca wielkości od owocu wiśni do orzecha włoskiego) są wystarczające do leczenia obszaru o powierzchni około 400 cm2 do 800 cm2. Po zastosowaniu należy umyć ręce chyba, że to właśnie one są miejscem leczonym.

Nie należy stosować leku dłużej niż przez 14 dni w przypadku nadwyrężeń i reumatyzmu tkanki miękkiej lub  przez 21 dni w przypadku bólu związanego z zapaleniem stawów, o ile lekarz nie zaleci inaczej.

Działanie

Lek działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwobrzękowo. Ze względu na wodno-alkoholowe podłoże Voltaren Emulgel 1% wykazuje również działanie kojące i chłodzące.

Wskazania

Stosowany jest w miejscowym leczeniu:

  • pourazowych stanów zapalnych ścięgien, wiązadeł, mięśni i stawów (np. powstałych wskutek skręceń, nadwyrężeń lub stłuczeń)
  • bólu pleców
  • ograniczonych stanów zapalnych tkanek miękkich takich jak zapalenie ścięgien, czy łokieć tenisisty)
  • ograniczonych i łagodnych postaci zapalenia stawów.

Przeciwwskazania

Nie stosować leku Voltaren Emulgel 1%:

  • jeśli u pacjenta wystąpiła reakcja uczuleniowa na diklofenak lub glikol propylenowy, lub którykolwiek ze składników leku,
  • jeśli u pacjentakiedykolwiek w przeszłości wystąpiła reakcja uczuleniowa (np. wysypka, trudności w oddychaniu lub napad kaszlu) po zastosowaniu leków zawierających kwas acetylosalicylowy, ibuprofen, lub po inncych lekach używanych w leczeniu bólu stawów i mięśni.

Działania niepożądane

W przypadku wystąpienia któregokolwiek z wymienionych objawów, które mogą byc objawami uczulenia należy natychmiast zaprzestać stosowania leku, skontaktowac się z lekarzem lub zgłosić się do najbliższego szpitala:
- często (występują rzadziej niż u 1 do 10 na 100 osób stosujących lek): wysypka skórna z pęcherzykami, pokrzywka,
- bardzo rzadko (występują rzadziej niż u 1 na 10 000 osób stosujących lek): sapanie, spłycony oddech lub uczucie ucisku w klatce piersiowej (astma), obrzęk twarzy, ust, języka, krtani.
Inne działania niepożądane są zazwyczaj łagodne, nieszkodliwe i przemijające:
- często: wysypka skórna, świąd, zaczerwienienie lub pieczenie skóry,
bardzo rzadko : zwiększona wrażliwość skóry na światło słoneczne ze świądem, obrzękiem i pęcherzami.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Dowiedz się więcej o imporcie równoległym

Nie należy stosować leku Voltaren Emulgel 1% u dzieci poniżej 12 lat.
Leku Voltaren Emulgel 1% nie należy stosować u kobiet w okresie ciąży oraz w okresie karmienia piersią.
Lek zawiera glikol propylenowy, który może powodować podrażnienia skóry.
Żelu nie należy połykać, należy unikać kontaktu żelu z błonami śluzowymi.
Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 961 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Voltaren Emulgel - Diclofenacum natricum - zastosowanie i działanie

Skład:

diklofenak

Postać:

żel

Kategoria:

Układ mięśniowo-szkieletowy

Specjalności:

Medycyna rodzinna Medycyna sportowa Reumatologia

Działanie :

przeciwzapalne przeciwbólowe

Wskazania:

Miejscowe leczenie pourazowych stanów zapalnych ścięgien, więzadeł, mięśni i stawów (np. powstałych wskutek skręceń, nadwerężeń lub stłuczeń), bólu pleców, ograniczonych stanów zapalnych tkanek miękkich (np. zapalenie ścięgien, łokieć tenisisty), ograniczonych i łagodnych postaci zapalenia stawów.

Dawkowanie:

Zewnętrznie. Dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia delikatnie wcierać w skórę 3-4 razy na dobę. Unikać kontaktu żelu z oczami. Nie stosować na otwarte rany oraz błony śluzowe. Nie stosować dłużej niż 14 dni w przypadku nadwyrężeń i reumatyzmu tkanki miękkiej, nie dłużej niż 21 dni w przypadku bólu związanego z zapaleniem stawów. Nie stosować u dzieci poniżej 12 roku życia. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Wysypka, wyprysk, rumień, zapalenie skóry (w tym kontaktowe zapalenie skóry). Rzadko pęcherzykowate zapalenie skóry. Bardzo rzadko może wystąpić zwiększona wrażliwość na światło słoneczne (objawami nadwrażliwości są oparzenia słoneczne ze świądem, obrzękiem i pęcherzami). Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów i obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na diklofenak, kwas acetylosalicylowy, inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ) lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Nie zaleca się stosowania preparatu w okresie ciąży i karmienia piersią.