Efferalgan, 500 mg, tabletki musujące, 6 szt, tuba
6.29 zł

Efferalgan, 500 mg, tabletki musujące, 6 szt, tuba

Efferalgan, 500 mg, tabletki musujące, 6 szt, tuba
Ostatnia cena produktu
6.29 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Rekomendowany produkt zastępczy

Opis

Preparat polecny w leczeniu bólów różnego pochodzenia (bóle głowy, zębów, stawów, mieśni, bóle miesiączkowe, nerwobóle), leczniu objawowym stanów grypopodobnych i przeziębienia oraz w podwyższonej temperaturze.

Skład

(1 tabletka musująca):
500 mg paracetamolu oraz substancje pomocnicze: sodu benzoesan, sodu węglan bezwodny, kwas cytrynowy bezwodny, sorbitol, sodu wodorowęglan, sodu sacharynian, sodu dokusan, powidon.

Dawkowanie

Lek należy rozpuścić w szklance wody.
Dawkowanie:
Zazwyczaj stosowana dawka leku to:
Dorośli i dzieci powyżej 15 lat: 1 do 2 tabletek musujących do 3 razy na dobę.
Dzieci w wieku od 13 do 15 lat: 1 tabletkę musującą do 3 razy na dobę.
Dzieci w wieku od 7 do 13 lat: 1/2 tabletki musującej do 4 razy na dobę.

Lek należy zażywać nie częściej niż co 4 godziny. W przypadku niewydolności nerek- nie częściej niż co 8 godzin.

Działanie

Przeciwbólowe, przeciwgorączkowe. Obniża podwyższoną temperaturę ciała występującą w czasie choroby, nie obniża temperatury prawidłowej. Nie ma działania przeciwzapalnego. Paracetamol jest w niewielkim stopniu selektywny w stosunku do COX-1, dlatego nie podrażnia żołądka.

Przeciwwskazania


Nie należy stosować leku Efferalgan w następujących przypadkach:

  • Nadwrażliwości na paracetamol lub inne składniki preparatu
  • Ciężkiej niewydolności wątroby
  • Chorobie alkoholowej
  • U dzieci poniżej 7 lat


Działania niepożądane

Zaczerwienienie skóry, pokrzywka, świąd, wysypka, obrzęk naczynioruchowy, duszność, skurcz oskrzeli, wzmożona potliwość, obniżenie ciśnienia tętniczego krwi aż do objawów wstrząsu.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 951 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Efferalgan (tabletki) - Paracetamolum - zastosowanie i działanie

Skład:

paracetamol

Postać:

tabletki tabletki musujące

Kategoria:

Ośrodkowy układ nerwowy

Specjalności:

Medycyna rodzinna

Działanie :

przeciwgorączkowe przeciwbólowe

Wskazania:

Stosowany jako środek przeciwgorączkowy i przeciwbólowy w bólach różnego pochodzenia (bóle głowy, zębów, stawowe, miesiączkowe, nerwobóle i inne).

Dawkowanie:

Doustnie. Dorośli i młodzież powyżej 15 roku życia: 1-2 tabletki jednorazowo lub 2-3 razy dziennie. Dzieci od 7-13 roku życia - 1/2 tabletki 1-3 razy dziennie. Dzieci od 13 do 15 rok życia 1 tabletka 1-3 razy dziennie. Tabletki musujące należy przyjmować po rozpuszczeniu tabletki w letniej wodzie.   Uwaga! Nie należy przekraczać dawki 4 g na dobę. Nie przyjmować częściej niż co 4 godziny. Nie stosować dłużej niż 3 dni (u dzieci) lub 7 dni (dorośli) bez konsultacji z lekarzem.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Istnieją doniesienia o uszkodzeniu wątroby, nerek lub szpiku na skutek stosowania preparatu w dużych dawkach lub przewlekle oraz o reakcjach uczuleniowych na lek (pokrzywka, rumień, zapalenie skóry).   Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychofizyczną i zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na paracetamol, kwas acetylosalicylowy, astmę oskrzelową, zaburzenia funkcji nerek i/lub wątroby,  anemię.   Gdy przyjmujesz inne preparaty zawierające paracetamol,niestroidowe leki przeciwzapalne,  leki przeciwzakrzepowe, nasenne, przeciwpadaczkowe, rifampicynę, kwas acetylosalicylowy, metoklopramid, cymetydynę, salicylamid, izoniazyd, ranitydynę, propranolol.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży albo karmisz piersią. W ciąży i okresie karmienia piersią stosować krótkotwale, jedynie w przypadku konieczności.