Bilobil Forte, 80 mg, kapsułki, 90 szt.
47.99 zł

Bilobil Forte, 80 mg, kapsułki, 90 szt.

Bilobil Forte, 80 mg, kapsułki, 90 szt.
Ostatnia cena produktu
47.99 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Bilobil forte jest lekiem zawierającym standaryzowany wyciąg z liści miłorzębu, usprawniającym krążenie i zaopatrzenie mózgu w tlen i glukozę.

Skład

1 kapsułka zawiera substancję czynną: 80 mg Ginkgo bilobae folii extractum sicc. (suchy ekstrakt z liści miłorzębu), standaryzowanego, który zawiera 19,2 mg (24%)- 23,2 mg glikozydów flawonowych miłorzębu i 4,8 mg (6%)- 7,2 mg terpenolaktonów (ginkgolidy, bilobalid) oraz substancje pomocnicze: laktoza jednowodna, krzemionka koloidalna bezwodna, skrobia kukurydziana, magnezu stearynian, talk oraz składniki kapsułki.

Dawkowanie

 

  • u pacjentów z zaburzeniami pamięci i sprawności umysłowej związanymi z wiekiem: 1 kapsułka 2 do 3 razy na dobę.
  • w zawrotach głowy, szumie w uszach, osłabieniu słuchu: 2 kapsułki na dobę, rano i wieczorem
  • w objawach zaburzeń ukrwienia kończyn: 2 kapsułki na dobę, rano i wieczorem.

Kapsułki należy popić niewielką ilością wody.

Działanie

Według aktualnego stanu wiedzy za składniki o znanej aktywności terapeutycznej wyciągu przyjmuje się: glikozydy flawonowe i laktony terpenowe (ginkgolid i bilobalid), które poprawiają przepływ mózgowy i zapobiegają agregacji płytek krwi. Poprawa przepływu mózgowego działa ochronnie na komórki i tkanki przed uszkodzeniami wywołanymi przez niedobór tlenu oraz zapobiega osłabieniu sprawności umysłowej. Poprawa krążenia obwodowego przeciwdziała objawom związanym z osłabieniem ukrwienia kończyn.
 

Wskazania

Bilobil forte stosuje się u pacjentów z następującymi objawami:

  • osłabieniu pamięci i sprawności umysłowej związanymi z wiekiem
  • pomocniczo w zaburzeniach krążenia mózgowego (z objawami zawrotów głowy, szumu w uszach)
  • pomocniczo w zaburzeniach ukrwienia kończyn (z objawami uczucia ochłodzenia, bólu w czasie chodzenia)

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 920 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Bilobil - Ginkgo biloba - zastosowanie i działanie

Skład:

wyciąg z liści miłorzębu japońskiego

Postać:

kapsułki

Kategoria:

Ośrodkowy układ nerwowy

Specjalności:

Medycyna rodzinna

Działanie :

poprawia krążenie

Wskazania:

Osłabienie pamięci i sprawności umysłowej związane z wiekiem. Zawroty głowy, szum w uszach, osłabienie słuchu. Zaburzenie ukrwienia kończyn.

Dawkowanie:

Doustnie. Dorośli: 1 kapsułka 3 razy dziennie po posiłkach. U osób w podeszłym wieku zaleca się stosowanie preparatu przez co najmniej 3 miesiące. Kapsułki forte: w zaburzeniach pamięci i sprawności umysłowej: 1 kapsułka 2-3 razy dziennie; w zaburzeniach krążenia mózgowego, obwodowego i osłabieniu słuchu: 1 kapsułka 2 razy dziennie, rano i wieczorem. Poprawa następuje po około 3 tygodniach stosowania preparatu, kurację można przedłużyć do 3 miesięcy.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Bardzo rzadko: zaburzenia żołądkowo-jelitowe, ból głowy, skórne reakcje nadwrażliwości (świąd, rumień). Preparat stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychofizyczną i zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz niedobór laktazy, galaktozemię, zespół zaburzenia wchłaniania glukozy i galaktozy. Gdy przyjmujesz leki zawierające kwas acetylosalicylowy i leki przeciwzakrzepowe (wydłuża się wówczas czas krwawienia), leki moczopędne. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Nie zaleca się stosowanie preparatu w ciąży i okresie karmienia piersią bez konsultacji z lekarzem.