Produkt w kategoriach

Ibum Extra, 200 mg + 30 mg, tabletki powlekane, 20 szt.

Ibum Extra, 200 mg + 30 mg, tabletki powlekane, 20 szt.

10.99 zł
Icon Możliwe formy odbioru:
Bezpłatna dostawa do apteki

Opis

Lek wykazuje skojarzone działanie dwóch składników: ibuprofenu, należącego do niesteroidowych leków przeciwzaplanych i pseudoefedryny. Ibuprofen wykazuje właściwości przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwzapalne. Pseudoefedryna jest lekiem zmniejszającym przekrwienie błon śluzowych górnych dróg oddechowych. Udrażnia nos i zatoki oboczne, zmniejszając ilość wydzieliny.
 



 

Skład

1 tabletka zawiera:
substancje czynne: ibuprofen 200 mg, pseudoefedryny chlorowodorek 30 mg
substancje pomocnice: laktoza jednowodna, celuloza mikrokrystaliczna, celuloza mikrokrystaliczna krzemowana, karboksymetyloskrobia sodowa, krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynian, otoczka: alkohol poliwinylowy, makrogol 3350, talk, lak żółcieni pomarańczowej.

Dawkowanie

Lek stosować doustnie.
Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: 1 do 2 tabletek co 4 godziny po posiłkach. Nie należy stosować dawki większej niż 6 tabletek na dobę.
Leku nie należy podawać dzieciom w wieku poniżej 12 lat.

Działanie

Preparat o skojarzonym działaniu ibuprofenu i pseudoefedryny. Ibuprofen jest niesteroidowym lekiem przeciwzapalnym, pochodną kwasu propionowego, o działaniu przeciwzapalnym, przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Mechanizm działania polega na hamowaniu aktywności cyklooksygenazy prostaglandynowej. Pseudoefedryna jest lekiem sympatykomimetycznym. Działając na receptory adrenergiczne w mięśniach gładkich naczyń krwionośnych obkurcza naczynia i w rezultacie zmniejsza przekrwienie błony śluzowej nosa, udrożnia nos i zatoki oboczne, zmniejsza ilość wydzieliny.

Wskazania

Lek stosuje się doraźnie w celu złagodzenia objawów grypy i przeziębienia, takich jak:

  • niedrożność nosa i zatok obocznych nosa
  • ból głowy
  • gorączka
  • bóle stawowo mięśniowe

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu. Wcześniej występująca nadwrażliwość (skurcz oskrzeli, nieżyt nosa lub pokrzywka) po zastosowaniu kwasu acetylosalicylowego lub innych leków z grupy NLPZ. Czynna lub przebyta choroba wrzodowa żołądka i/lub dwunastnicy. Ciężka niewydolność wątroby i nerek. Ciężkie choroby układu sercowo-naczyniowego, tachykardia, nadciśnienie, dławica piersiowa, nadczynność tarczycy, cukrzyca, guz chromochłonny nadnerczy, jaskra z zamkniętym kątem przesączania, przerost gruczołu krokowego. Ciąża i okres karmienia piersią. Dzieci poniżej 12 rż.

Działania niepożądane

  • Ibuprofen może powodować: nieswoiste reakcje alergiczne i anafilaktyczne, nadreaktywność układu oddechowego (w tym nasilenie lub napad astmy, skurcz oskrzeli, duszność), wysypkę skórną, świąd, pokrzywkę, plamicę, obrzęk naczynioruchowy, martwicę brodawek nerkowych, która może prowadzić do niewydolności nerek, zaburzenia czynności wątroby, ból i zawroty głowy, zaburzenia słuchu; rzadko mogą wystąpić: ból brzucha, nudności, niestrawność, trombocytopenia; bardzo rzadko: choroba wrzodowa, krwawienia z przewodu pokarmowego, pęcherzowe zapalenie skóry (w tym złuszczające zapalenie skóry i rumień wielopostaciowy).
  • Pseudoefedryna może powodować: niestrawność, zaburzenia czynności przewodu pokarmowego, krwawienia, wysypki, nudności, wymioty, nadmierne pocenie, zawroty głowy, wzmożone pragnienie, tachykardię, okresowe bóle, zaburzenia rytmu serca, niepokój, bezsenność; rzadko: niekontrolowane wydalanie moczu, osłabienie mięśni, drżenie, lęk, omamy, trombocytopenię.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 836 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Ibum Extra - Ibuprofenum, Pseudoephedrini hydrochloridum - zastosowanie i działanie

Skład:

ibuprofen chlorowodorek pseudoefedryny

Postać:

tabletki powlekane

Kategoria:

Układ mięśniowo-szkieletowy

Specjalności:

Medycyna rodzinna

Działanie :

przeciwbólowe przeciwgorączkowe przeciwzapalne zmniejsza przekrwienie błony śluzowej nosa

Wskazania:

Lek stosuje się doraźnie w celu złagodzenia objawów grypy i przeziębienia takich jak: ból i niedrożność zatok obocznych nosa, nieżyt nosa (katar), ból głowy, gorączka, bóle stawowo - mięśniowe.

Dawkowanie:

Doustnie. Dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia dawka początkowa 2 tabletki, a następnie w przypadku konieczności od 1 do 2 tabletek co 4 do 6 godzin. Nie przekraczać 6 tabletek na dobę. Nie podawać dzieciom poniżej 12 roku życia. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Często zaburzenia żołądkowo-jelitowe (nudności, wymioty, zgaga, niestrawność, wzdęcia, biegunki, zaparcia, ból w nadbrzuszu), bóle i zawroty głowy, nadpobudliwość, bezsenność, skórne reakcje nadwrażliwości(świąd, pokrzywka, wysypka), zatrzymywanie płynów i obrzęki, podwyższenie ciśnienia tętniczego krwi, przyśpieszenie akcji serca. Niezbyt często nadciśnienie, zaburzenia smaku, zwiększenie aktywności enzymów wątrobowych. Natomiast krwawienie z przewodu pokarmowego, drżenie mięśni, zaburzenia krzepnięcia po zastosowaniu leku występują rzadko. W pojedynczych przypadkach obserwowano niewydolność nerek, zmiany obrazu krwi. W przypadku wystąpienia innych, niewymienionych działań niepożądanych należy poinformować lekarza. Występowanie po zastosowaniu leku Ibum Extra takich działań niepożądanych jak np. bóle i zwroty głowy, senność, stwarza niebezpieczeństwo związane z prowadzeniem pojazdów i obsługą maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, inne niesteroidowe leki przeciwzapalne, astmę oskrzelową, chorobę wrzodową żołądka i/lub dwunastnicy, niewydolność wątroby i/lub nerek, nadciśnienie tętnicze, zaburzenia krzepnięcia krwi, ciężkie zaburzenia sercowo-naczyniowe, częstoskurcz serca, nadciśnienie tętnicze, nadczynność tarczycy, cukrzycę, guz chromochłonny nadnerczy, jaskrę, przerost gruczołu krokowego. Gdy przyjmujesz inne niesteroidowe leki przeciwzapalne, metotreksat, kortykosteroidy, leki moczopędne, leki obniżające ciśnienie tętnicze krwi, lekami przeciwdepresyjne, zydowudynę, leki przeciwzakrzepowe. Gdy jesteś lub przepuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Nie stosować w ciąży i okresie karmienia piersią.


Wasze komentarze


Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus