Ambroxol Aflofarm, (30 mg/5 ml), syrop, 120 ml
5.99 zł

Ambroxol Aflofarm, (30 mg/5 ml), syrop, 120 ml

Ambroxol Aflofarm, (30 mg/5 ml), syrop, 120 ml
Ostatnia cena produktu
5.99 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Rekomendowany produkt zastępczy

Opis

Ambroxol Aflofarm jest lekiem w postaci syropu o działaniu wykrztuśnym i mukolitycznym (rozrzedzającym wydzielinę dróg oddechowych).

Skład

5 ml syropu zawiera 30 mg chlorowodorku ambroksolu oraz substancje pomocnicze: hydroksyetyloceluloza, sorbitol ciekły, glicerol, glikol propylenowy, sacharyna sodowa, kwas benzoesowy, aromat Tutti-Frutti, woda oczyszczona.

Dawkowanie

Lek do stosowania doustnego. Do opakowania dołączona jest miarka pozwalająca odmierzyć 5 ml syropu.
Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat: 30 mg (5 ml syropu) trzy razy na dobę przez pierwsze 2-3 dni leczenia, a następnie 30 mg (5 ml syropu) dwa razy na dobę.
Zalecane dawki podaje się po posiłku porannym i popołudniowym. Nie stosować przed snem. podane dawki stosuje się w leczeniu stanów ostrych i w początkowym okresie leczenia stanów przewlekłych, w leczeniu długotrwałym (powyżej 14 dni) można je zmniejszyć do połowy. Syrop może być stosowany przez osoby chore na cukrzycę.

Działanie

Wykrztuśne i mukolityczne.

Wskazania

Wspomagająco w ostrych i przewlekłych chorobach dróg oddechowych przebiegających z utrudnieniem odkrztuszania lepkiej wydzieliny oskrzelowej np: rozedma płuc, astma oskrzelowa, rozstrzenie oskrzeli, mukowiscydoza, zapalenie oskrzeli, zapalenie krtani.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu.

Działania niepożądane

  • zaburzenia żołądka i jelit: zgaga, niestrawność, nudności, wymioty, biegunka, zaparcia.
  • zaburzenia układu immunologicznego: reakcje alergiczne, kserostomia.
  • zaburzenia nerek i dróg moczowych: rzadko dyzuria.


U niektórych osób mogą wystąpić inne działania niepożądane.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 919 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Ambroxol Aflofarm - Ambroxoli hydrochloridum - zastosowanie i działanie

Skład:

chlorowodorek ambroksolu

Postać:

syrop

Kategoria:

Układ oddechowy

Specjalności:

Choroby płuc Pediatria

Działanie :

upłynnia wydzielinę dróg oddechowych wykrztuśne

Wskazania:

Ostre i przewlekłe schorzenia dróg oddechowych przebiegające z nieprawidłową sekrecją i utrudnionym odkrztuszaniem wydzieliny oskrzelowej: rozedma płuc, rozstrzenia oskrzeli, mukowiscydoza, ostre i przewlekłe zapalenia oskrzeli, zapalenie płuc, astma oskrzelowa, stany zapalne krtani, nosa, gardła i zatok. Ułatwienie rehabilitacji w okresie przed- i pooperacyjnym. Ułatwienie odkrztuszania przed badaniem bronchograficznym.

Dawkowanie:

Doustnie. Dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia: 2 razy na dobę 30- 60 mg (5 ml lub 10 ml). Dzieci: 1-2 rok życia 2 razy na dobę 7,5 mg (2,5 ml lub 1,25 ml); 3-5 rok życia 7,5 mg (2,5 ml lub 1,25 ml) 3 razy na dobę; 6-12 rok życia 2-3 razy na dobę 15 mg (5 ml lub 2,5 ml). Preparat podaje się przed posiłkiem porannym i popołudniowym. Nie należy stosować na noc. Podane dawki stosuje się w stanach ostrych i początkowym okresie stanów przewlekłych, w leczeniu długotrwałym (powyżej 14 dni) dawkę należy zmniejszyć do połowy. U pacjentów z niewydolnością nerek należy zmniejszyć dawkę. Syrop może być stosowany przez osoby chore na cukrzycę.

Możliwe skutki uboczne:

Reakcje uczuleniowe (zmiany skórne, gorączka, dreszcze, obrzęk twarzy, ból głowy); niekiedy zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego w postaci nudności, wymiotów, biegunki, zaparć, wysychanie dróg oddechowych. Stosowany jako lek wspomagający w astmie oskrzelowej może początkowo nasilać kaszel i powodować nadmierne odkrztuszanie.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, schorzenia nerek, chorobę wrzodową żołądka i dwunastnicy. Gdy przyjmujesz amoksycylinę, erytromycynę, ampicylinę, doksycyklinę, cefuroksym, leki przeciwkaszlowe. Jeśli  jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy  karmisz piersią. Lek może być stosowany w ciąży i okresie karmienia piersią jedynie w przypadku zdecydowanej konieczności