Ambroxol Aflofarm, (15 mg/5 ml), syrop, 120 ml
5.29 zł

Ambroxol Aflofarm, (15 mg/5 ml), syrop, 120 ml

Ambroxol Aflofarm, (15 mg/5 ml), syrop, 120 ml
Ostatnia cena produktu
5.29 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Rekomendowany produkt zastępczy

Opis

Ambroxol Aflofarm jest lekiem w postaci syropu o działaniu wykrztuśnym u mukolitycznym.

Skład

Skład (5 ml syropu zawiera):
Substancję czynną chlorowodorek ambroksolu- 15 mg,
substancje pomocnicze: hydroksyetyloceluloza, sorbitol ciekły, niekrystalizujący, glicerol, glikol propylenowy, sacharyna sodowa, kwas benzoesowy, aromat Tuti-Frutti, woda oczyszczona.

Dawkowanie

Dzieci w wieku do 2 lat - 7,5 mg dwa razy na dobę,
dzieci w wieku od 3 do 5 lat - 7,5 mg trzy razy na dobę,
dzieci w wieku od 6 do 12 lat - 15 mg dwa do trzech razy na dobę.

Zalecane dawki podaje się po posiłku porannym i popołudniowym. Nie stosować przed snem.
Syrop może być stosowany przez osoby chore na cukrzycę.

Działanie

Upłynnia wydzielinę oskrzelową zmniejszając jej lepkość, ułatwia odkrztuszanie i oddychanie. Zwiększa wytwarzanie surfaktantu w pęcherzykach płucnych. Po podaniu doustnym lek wchłania się szybko z przewodu pokarmowego, maksymalne stężenie we krwi występuje po około 2 godzinach. Po podaniu doustnym działanie leku występuje po 30 minutach i utrzymuje się od 6 do 12 godzin. Lek jest metabolizowany w wątrobie i wydalany z moczem.

Wskazania

Preparat polecany w ostrych, przewlekłych chorobach dróg oddechowych przebiegających z utrudnieniem odkrztuszania lepkiej wydzieliny: astma oskrzelowa, ostre i przewlekłe zapalenie oskrzeli, roztrzenie oskrzeli, mukowiscydoza, zapalenie krtani.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki leku.

Działania niepożądane

Zaburzenia żołądka i jelit: zgaga, niestrawność, wymioty, biegunka i zaparcia.
Zaburzenia układu immunologicznego: reakcje alergiczne, kserotomia.
Zaburzenia nerek i dróg moczowych: rzadko może wystąpić dyzuria.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 960 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Ambroxol Aflofarm - Ambroxoli hydrochloridum - zastosowanie i działanie

Skład:

chlorowodorek ambroksolu

Postać:

syrop

Kategoria:

Układ oddechowy

Specjalności:

Choroby płuc Pediatria

Działanie :

upłynnia wydzielinę dróg oddechowych wykrztuśne

Wskazania:

Ostre i przewlekłe schorzenia dróg oddechowych przebiegające z nieprawidłową sekrecją i utrudnionym odkrztuszaniem wydzieliny oskrzelowej: rozedma płuc, rozstrzenia oskrzeli, mukowiscydoza, ostre i przewlekłe zapalenia oskrzeli, zapalenie płuc, astma oskrzelowa, stany zapalne krtani, nosa, gardła i zatok. Ułatwienie rehabilitacji w okresie przed- i pooperacyjnym. Ułatwienie odkrztuszania przed badaniem bronchograficznym.

Dawkowanie:

Doustnie. Dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia: 2 razy na dobę 30- 60 mg (5 ml lub 10 ml). Dzieci: 1-2 rok życia 2 razy na dobę 7,5 mg (2,5 ml lub 1,25 ml); 3-5 rok życia 7,5 mg (2,5 ml lub 1,25 ml) 3 razy na dobę; 6-12 rok życia 2-3 razy na dobę 15 mg (5 ml lub 2,5 ml). Preparat podaje się przed posiłkiem porannym i popołudniowym. Nie należy stosować na noc. Podane dawki stosuje się w stanach ostrych i początkowym okresie stanów przewlekłych, w leczeniu długotrwałym (powyżej 14 dni) dawkę należy zmniejszyć do połowy. U pacjentów z niewydolnością nerek należy zmniejszyć dawkę. Syrop może być stosowany przez osoby chore na cukrzycę.

Możliwe skutki uboczne:

Reakcje uczuleniowe (zmiany skórne, gorączka, dreszcze, obrzęk twarzy, ból głowy); niekiedy zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego w postaci nudności, wymiotów, biegunki, zaparć, wysychanie dróg oddechowych. Stosowany jako lek wspomagający w astmie oskrzelowej może początkowo nasilać kaszel i powodować nadmierne odkrztuszanie.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, schorzenia nerek, chorobę wrzodową żołądka i dwunastnicy. Gdy przyjmujesz amoksycylinę, erytromycynę, ampicylinę, doksycyklinę, cefuroksym, leki przeciwkaszlowe. Jeśli  jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy  karmisz piersią. Lek może być stosowany w ciąży i okresie karmienia piersią jedynie w przypadku zdecydowanej konieczności