Venoruton Forte, tabletki, 500 mg, 30 szt
Venoruton Forte, tabletki, 500 mg, 30 szt
0.00 zł

Venoruton Forte, tabletki, 500 mg, 30 szt

Venoruton Forte, tabletki, 500 mg, 30 szt
Ostatnia cena produktu
0.00 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Venoruton Forte - Oxerutinum - zastosowanie i działanie

Skład:

okserutyna

Postać:

tabletki

Kategoria:

Układ sercowo-naczyniowy

Specjalności:

Medycyna rodzinna Proktologia Angiologia

Działanie:

przeciwobrzękowe ochronnie na naczynia krwionośne

Wskazania:

Przewlekła niewydolność żylna (bóle i obrzęki kończyn dolnych, skurcze mięśni i zaburzenia czucia), żylaki podudzi, choroby skórne pochodzenia naczyniowego, owrzodzenia podudzi, żylaki odbytu. Wspomagająco w zmianach w mniejszych naczyniach krwionośnych w przebiegu cukrzycy.

Dawkowanie:

Doustnie. 1 tabletka 2 razy dziennie w trakcie posiłku do czasu ustąpienia dolegliwości, co następuje zwykle po 2-4 tygodniach. W celu utrwalenia uzyskanych wyników zaleca się kontynuowanie leczenia przez kilka następnych tygodni - 1 tabletka dziennie. Tabletki należy połykać w całości, podczas posiłku.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego (wzdęcia, biegunka, dolegliwości żołądkowe), ból i zawroty głowy, zmęczenie, wysypki skórne, zaczerwienienie twarzy, świąd.   Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu.   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Preparat nie powinien być stosowany w pierwszym trymestrze ciąży.

Opis

Venoruton forte to lek należący do grupy leków chroniących naczynia żylne (zwanej systemowymi protektorami żylnymi).

Skład

Substancjami czynnymi leku Venoruton forte są o-(β-hydroksyetylo)-rutozydy
Ponadto lek zawiera: glikol polietylenowy 6000, magnezu stearynian

Dawkowanie

W dawkowaniu początkowym: 1 tabletka 500 mg dwa razy na dobę, aż do całkowitego ustąpienia objawów, zwykle przez około 2 do 4 tygodni.
Zaleca się jednak kontynuowanie leczenia, jako terapii podtrzymującej, jeszcze przez kilka tygodni celem wzmocnienia efektu leczniczego, przy utrzymaniu takiego samego dawkowania lub stosowaniu dawkowania podtrzymującego 1 tabletka 1 raz na dobę.

Działanie

Venoruton forte stabilizuje ścianę żylną, co prowadzi do zmniejszenia przepuszczalności naczyń i w konsekwencji do zmniejszenia obrzęku.
U pacjentów z żylakami i innymi schorzeniami naczyń kończyn dolnych, naczynia włosowate charakteryzują się nadmiernym wysiękiem, który powoduje obrzęk nóg.
Venoruton forte zmniejsza przepuszczalność najmniejszych naczyń krwionośnych (kapilar) poprzez zmniejszenie przepuszczalności ściany kapilar dla płynów i morfotycznych elementów krwi.

Wskazania

Stosowany jest w leczeniu objawowym przewlekłej niewydolności żylnej (żylaków podudzi).
Lek powoduje zmniejszenie obrzęków oraz złagodzenie objawów podmiotowych takich jak: zaburzenia czucia, mrowienie, bóle i skurcze mięśni, uczucie ciężkich, spuchniętych i bolących nóg.
Lek jest stosowany również w leczeniu objawowym hemoroidów oraz może być stosowany pomocniczo w mikroangiopatiach w przebiegu cukrzycy.

Przeciwwskazania

Nie stosować produktu  jeśli pacjent ma uczulenie (nadwrażliwość) na substancję czynną lub którykolwiek z pozostałych składników leku.

Działania niepożądane

Bardzo rzadko: wstrząs anafilaktyczny, reakcja rzekomoanafilaktyczna, nadwrażliwość, zawroty i bóle głowy, nagłe zaczerwienienie twarzy, zmęczenie, znużenie.
Rzadko: zaburzenia przewodu pokarmowego, wzdęcia, biegunki, bóle brzucha, zaburzenia
żołądkowe, niestrawność, wysypka, wyprysk, pokrzywka.

Jeśli nasili się którykolwiek z objawów niepożądanych lub wystąpią objawy niepożądane nie wymienione w ulotce należy powiedzieć o tym lekarzowi lub farmaceucie.

Producent

NOVARTIS CONSUMER
Marynarska 15
Warszawa
Cechy produktu
PRODUCENT