Nicopatch, 14 mg/24 h, plaster, transdermalny, 7 szt
54.69 zł

Nicopatch, 14 mg/24 h, plaster, transdermalny, 7 szt

Nicopatch, 14 mg/24 h, plaster, transdermalny, 7 szt
Ostatnia cena produktu
54.69 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Lek zawiera substancję czynną nikotynę. Nicopatch jest systemem transdermalnym i jest przyklejony na skórę.

 

 


 

 

Skład

Jeden system transdermalny o powierzchni przylegania 20 cm2 zawiera 35 mg nikotyny i uwalnia 14 mg nikotyny w ciągu 24 godzin. Substancje pomocnicze: Butylu metakrylanu kopolimer, folia poliestrowa pokryta aluminium, Duro Tak 387-2516, triglicerydy nasyconych kwasów tłuszczowych o średniej długości łańcucha, papier 26 g/m2 , film poliestrowy z silikonem pokryty aluminium, brązowy atrament.

Dawkowanie

Należy przykleić plaster na suchą skórę, bez zmian chorobowych i włosów (łopatka, biodro, boczna powierzchnia ramienia itd.)  Aby zapewnić dokładne przyleganie plastra do skóry należy przycisnąć silnie ręką całą powierzchnię systemu transdermalnego przez minimum 10 sekund. Codziennie należy zmieniać miejsce przyklejania systemu transdermalnego unikając umieszczania go w tym samym miejscu przez kilka dni.. Plaster należy pozostawić przyklejony przez 24 h. Podczas naklejania należy unikać kontaktu z oczami i nosem oraz myć ręce natychmiast po zastosowaniu.
Czas leczenia wynosi około 3 miesięcy, ale może ulec zmianie w zależności od indywidualnej reakcji.

Działanie

Dostarcza on organizmowi stałą dawkę nikotyny, która może pomóc osobom palącym powstrzymać się od palenia lub ograniczyć palenie poprzez łagodzenie objawów odstawiennych.

Wskazania

Łagodzenie objawów odstawiennych nikotyny u osób uzależnionych od nikotyny, pomocniczo w zerwaniu z nałogiem palenia.

Działania niepożądane

W razie wystąpienia objawów przedawkowania tj.; nudności, bóle brzucha, biegunka, nadmierne wydzielanie śliny,  potliwość, ból głowy, zawroty głowy, pogorszenie słuchu, ogólne osłabienie, trudności w oddychaniu konieczna jest zmiana dawkowania.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Podczas stosowania Nicopatch pacjent powinien przestać palić. System transdermalny nie powinien być stosowany równolegle z innymi lekami zawierającymi nikotynę takimi jak guma do żucia lub pastylki do ssania.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 961 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Nicopatch - Nicotinum - zastosowanie i działanie

Skład:

nikotyna

Postać:

plastry

Kategoria:

Ośrodkowy układ nerwowy

Specjalności:

Medycyna rodzinna

Działanie :

wspomaga leczenie uzależnienia nikotynowego

Wskazania:

Łagodzenie objawów odstawiennych nikotyny u osób uzależnionych od nikotyny, pomocniczo w zerwaniu z nałogiem palenia.

Dawkowanie:

Przeskórnie. Otworzyć saszetkę używając nożyczek i wyjąć system transdermalny. Usunąć folię ochronną. Natychmiast po usunięciu folii ochronnej należy nakleić plaster na suchą skóre bez zmian chorobowych i włosów. Aby zapewnić dokładne przyleganie, należy przycisnąć silnie całą powierzchnię systemu trasdermalnego przez około 10 sekund. Należy unikać miejsc narażonych na ruch tj. stawy lub tarcie ubrania. Codziennie zmieniać miejsce przyklejania plastra, unikając umieszczania go w tym samym miejscu przez kilka dni. Plaster należy pozostawić przyklejony przez 24 godziny.   Czas leczenia wynosi około 3 miesięcy, ale może zmieniać się od indywidulanej reakcji.   Uwaga! Podczas leczenia nie należy palić papierosów.   Uwaga! Plaster nie powinien być stosowany na zmienioną chorobowo skórę.   U osób poniżej 18 roku życia stosować jedyni po konsultacji z lekarzem.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Miejscowe reakcje nadwrażliwości. Ogólne: ból i zawroty głowy, objawy grypopodobne, osłabienie, niestrawność, nudności, biegunka lub zaparcie, bóle mięśni i stawów, bezsenność, niepokój, zaburzenia miesiączkowania, przemijające zwiększenie ciśnienia tętniczego krwi, kaszel, ból gardła, suchość błon śluzowych jamy ustnej (powyższe objawy są często łagodne i ustępują po kilku dniach).   Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychofizyczną i zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na na nikotynę lub jakąkolwiek substancję pomocniczą leku, niedawno przebyty zawał serca, niestabilną lub nasilającą się dławicę piersiową, zaburzenia rytmu serca, niekontrolowane nadciśnienie, choroby naczyń mózgowych, cukrzycę, nadczynność tarczycy, guz chromochłonny nadnerczy, ciężką niewydolność wątroby i/lub nerek, chorobę wrzodową.   Gdy przyjmujesz inne leki. Aby zapobiec potencjalnym interakcjom pomiędzy różnymi produktami leczniczymi, należy zawsze poinformować lekarza lub farmaceutę o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Przed zastosowaniem leku należy poradzić się lekarza. Ważne jest zaprzestanie palenia w okresie ciąży. Palenie może prowadzić do opóźnionego rozwoju dziecka. Może być ono również przyczyną porodu przedwczesnego lub nawet poronienia. Nikotyna przenika do mleka kobiecego w ilościach, które mogą mieć wpływ na dziecko.