Fix Koszyczek nagietka, 1 g, 30 szt. (Flos)
3.99 zł

Fix Koszyczek nagietka, 1 g, 30 szt. (Flos)

Fix Koszyczek nagietka, 1 g, 30 szt. (Flos)
Ostatnia cena produktu
3.99 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Rekomendowany produkt zastępczy

Opis

Koszyczek nagietka (syn. kwiat nagietka) - zioła do zaparzania w saszetkach.

Skład

100 % koszyczków nagietka (Calandulae anthodium)

Dawkowanie

Do stosowania na skórę i błony śluzowe w postaci naparu:

Dorośli i dzieci powyżej 6 roku życia: 2 torebki do zaparzania zalać szklanką wrzącej wody, pozostawić pod przykryciem na 20 min. Przygotowanego ciepłego naparu używać do okładów na stany zapalne skóry 3-4 razy dziennie. Każdorazowo należy stosować do okładów świeżo przygotowany napar.

Wskazania

Pomocniczo w stanach zapalnych skóry jako środek ułatwiający gojenie i przeciwzapalny.

Przeciwwskazania

Uczulenie na rośliny z rodziny złożonych np. nagietek, rumianek, arnika.

Działania niepożądane

Mogą wystąpić reakcje skórne o podłożu alergicznym.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich lekach, stosowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.

Ciąża i karmienie piersią

W okresie ciąży i karmienia piersią przed zastosowaniem należy skontaktować się z lekarzem.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 858 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h
Cechy produktu
Wiek
Typ produktu
Pora stosowania
Postać
Płeć
Część ciała
Problem
Działanie/właściwości
Sposób aplikacji
Główny składnik

Nagietek lekarski - Calendula officinalis - zastosowanie i działanie

Surowce:

kwiat nagietka (Calendulae flos)

Działanie lecznicze:

przeciwrzęsistkowe przyspiesza gojenie wzmacnia odporność grzybobójcze przeciwbakteryjne przeciwzapalne

Zdjęcia:

Encyklopedia ziół - Nagietek lekarski / Calendula officinalis Encyklopedia ziół - Nagietek lekarski / Calendula officinalis Encyklopedia ziół - Nagietek lekarski / Calendula officinalis

Zastosowanie lecznicze:

Wewnętrznie: Kwiat nagietka zalecany jest w chorobach pęcherzyka żółciowego, w bólach towarzyszących stanom skurczowym żołądka. Pomocniczo w chorobie wrzodowej, w okresie rekonwalescencji, po zabiegach chirurgicznych (żołądek, jelita, pęcherzyk żółciowy), również po operacyjnym usunięciu nowotworu. Nagietek stosowany jest także w zaburzeniach miesiączkowania połączonych z bólem, ogólnym osłabieniem, zawrotami głowy, a także w dolegliwościach okresu przekwitania (klimakterium). Zewnętrznie: Zawarte w nagietku zawiązki czynne ułatwiają gojenie się ran. Polecany szczególnie w celu leczenia uszkodzeń skóry, stłuczeń, odmrożeń, oparzeń, owrzodzeń, ran pooperacyjnych oraz stanów zapalnych błon śluzowych jamy ustnej, gardła oraz pochwy. Pomocniczo w rzęsistkowicy i postępującym zaniku nabłonka pochwy. Ze względu na właściwości przeciwzapalne i bakteriobójcze nagietek lekarski znalazł zastosowanie także przy leczeniu stanów zapalnych spojówek i przemęczeniu oczu. Zapobiega nadmiernemu wysuszeniu narządu wzroku i łagodzi jego podrażnienia.

Przeciwwskazania:

:przeciwwskazania

Możliwe skutki uboczne:

W rzadkich przypadkach mogą wystąpić reakcje alergiczne. W takim przypadku należy przerwać stosowanie produktu.

Ostrzeżenia:

Nie zaleca się stosowania u dzieci poniżej 12 roku życia. Brak danych odnośnie bezpieczeństwa stosowania w ciąży i okresie karmienia piersią. Nie stosować bez konsultacji z lekarzem. Przed zastosowaniem należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu. Nie należy stosować po terminie ważności. Należy przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, w zamkniętych opakowaniach, zgodnie z wymaganiami producenta, chronić od światła i wilgoci oraz wpływu obcych zapachów.

PODYSKUTUJ O PRODUKCIE

Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus