Venoruton 300, kapsułki, 300 mg, 50 szt
34.99 zł

Venoruton 300, kapsułki, 300 mg, 50 szt

Venoruton 300, kapsułki, 300 mg, 50 szt
34.99 zł
BEZPŁATNIE

Opis

Venoruton 300 to lek należący do grupy leków chroniących naczynia żylne.

Skład

Każda kapsułka zawiera:    
o-(beta-hydroksyetylo)-rutozydy 300 mg

Inne składniki leku to:
glikol polietylenowy 6000

Otoczka:
żelaza tlenek żółty E172, dwutlenek tytanu E 171,  żelatyna

Nadruk na kapsułce: atrament Opacode S - 8100 HV, czarny

Dawkowanie

  • początkowe: trzy razy dziennie po jednej kapsułce,
  • podtrzymujące: dwa razy dziennie po jednej kapsułce.

Działanie

Przynosi ulgę zmęczonym, ciężkim i obolałym nogom.

Wskazania

Bóle i obrzęki pochodzenia żylnego, uczucie ciężkości nóg. Skurcze oraz mrowienia mięśni, zaburzenia czucia.

Przeciwwskazania

Nie należy stosować leku Venoruton 300 jeśli u pacjenta stwierdzono (uczulenie) nadwrażliwość na substancję czynną lub którąkolwiek substancję pomocniczą leku.

Pacjenci, u których występują obrzęki w okolicach kostek spowodowane chorobami serca, wątroby lub nerek, nie powinni stosować leku Venoruton 300.

Działania niepożądane

Rzadko: zaburzenia przewodu pokarmowego, wzdęcia, biegunki, bóle brzucha, zaburzenia żołądkowe, niestrawność, wysypka, wyprysk, pokrzywka,

Bardzo rzadko: wstrząs anafilaktyczny, reakcja rzekomoanafilaktyczna, nadwrażliwość, zawroty i bóle głowy, nagłe zaczerwienienie twarzy, zmęczenie, znużenie.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 961 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h
Cechy produktu
Wiek
Typ produktu
Pora stosowania
Postać
Płeć
Część ciała
Problem
Działanie/właściwości
Układy narządowe
Sposób aplikacji
PRODUCENT

Venoruton 300 - Oxerutinum - zastosowanie i działanie

Skład:

okserutyna

Postać:

kapsułki

Kategoria:

Układ sercowo-naczyniowy

Specjalności:

Proktologia Angiologia Medycyna rodzinna

Działanie :

zwiększa napięcie i elastyczność naczyń zmniejsza przepuszczalność naczyń

Wskazania:

Przewlekła niewydolność żylna (bóle i obrzęki kończyn dolnych, skurcze mięśni i zaburzenia czucia), żylaki podudzi, choroby skórne pochodzenia naczyniowego, owrzodzenia podudzi, żylaki odbytu.

Dawkowanie:

Doustnie. Dorośli 1 kapsułka 2-3 razy dziennie do ustąpienia objawów, następnie podtrzymująco lub w przypadku nawrotu objawów 1 kapsułka 2 razy dziennie. Preparat należy połykać w całości, podczas posiłku.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

W sporadycznych przypadkach mogą wystąpić nudności i wymioty. Aby tego uniknąć, lek należy przyjmować w czasie posiłku. Do innych rzadkich objawów należą bóle głowy, reakcje uczuleniowe oraz napadowe zaczerwienienie twarzy.   Preparat stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadrważliwość na składniki preparatu.   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Nie stosować w pierwszym trymestrze ciąży.