Ziele dziurawca, zioło pojedyńcze, (H-Lux), 50 g
2.49 zł

Ziele dziurawca, zioło pojedyńcze, (H-Lux), 50 g

Ziele dziurawca, zioło pojedyńcze, (H-Lux), 50 g
Ostatnia cena produktu
2.49 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Rekomendowany produkt zastępczy

Opis

Ziele dziurawca - zioła do zaparzania.

Skład

100 g/100 g ziela dziurawca.

Dawkowanie

Dorośli: doustnie w postaci naparu. 1 łyżkę (około 2 g) surowca zalać 1 szklanką wrzącej wody, przykryć i odstawić na 1 godzinę, przecedzić. Pić szklankę naparu 2 razy dziennie, godzinę przed jedzeniem- jako środek pobudzający trawienie. Podanie zewnętrznie na skórę: napar przygotowany w ten sam sposób można używać do płukania i okładów nie częściej niż 2 razy dziennie. Stosować zawsze świeży napar.

Wskazania

Doustnie wspomagająco w dolegliwościach trawiennych jako środek pobudzający wydzielanie soków trawiennych. Zewnętrznie do okładów i przemywań w drobnych urazach skóry (zadrapania, otarcia naskórka).

Przeciwwskazania

Uczulenie na dziurawiec lub inne rośliny z rodziny Dziurawcowatych. Nadwrażliwość na promieniowanie ultrafioletowe, wysoka gorączka, znaczne uszkodzenie wątroby, Nie stosować u osób po przeszczepach narządów. Nie stosować u dzieci do 12 roku życia, u dzieci starszych po konsultacji z lekarzem.

Działania niepożądane

Możliwe uczulenie na światło słoneczne i promieniowanie UV (solaria), zwłaszcza u osób o jasnej karnacji objawami są wysypka, swędzenie i zaczerwienienie skóry. Objawy mogą pojawić się w ciągu 24h od ekspozycji na światło. Przyjmowanie dawek powyżej 6g może powodować zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego, nudności, niepokój, bóle głowy lub reakcje uczuleniowe. W przypadku wystąpienia objawów niepożądanych należy zaprzestać przyjmowania leku i poinformować o nich lekarza.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Brak danych dotyczących bezpieczeństwa stosowania w okresie ciaży i karmienia piersi, dlatego nie zaleca się stosowania preparatu w tych okresach.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 960 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h