Ziele tymianku, zioło pojedyńcze, (H-Lux), 50 g
2.89 zł

Ziele tymianku, zioło pojedyńcze, (H-Lux), 50 g

Ziele tymianku, zioło pojedyńcze, (H-Lux), 50 g
Ostatnia cena produktu
2.89 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Ziele tumianku - Thymi herba -

Skład

100 g/100 g ziela tymianku.

Dawkowanie

Podanie doustne w postaci naparu.
Dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia: 1/2 łyżki (2g) ziela zalać 1 szklanką wrzącej wody, naparzać pod przykryciem 15 minut. Pić po szklance świeżo przygotowanego naparu 2-3 razy dziennie.

Wskazania

W kaszlu, w przebiegu przeziębienia jako środek wykrztuśny.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na tymianek lub inne rośliny z rodziny Lamiaceae.

Nie zaleca się stosowania u dzieci poniżej 12 roku życia. Nie zaleca się stosowania u dzieci z przebytymi chorobami laryngologicznymi i osób z astmą. Jeśli objawy się nasilą, nie ustąpią lub wystąpi duszność, gorączka albo ropna wydzielina, należy skontaktować się z lekarzem.

Działania niepożądane

W bardzo rzadkich przypadkach mogą wystąpić alergiczne, w tym odczyny skórne, obrzęk twarzy, jamy ustnej, przełyku, duszność, szok anafilaktyczny oraz objawy ze strony przewodu pokarmowego (ból brzucha, nudności, wymioty). W przypadku wystapienia niepokojacych objawów należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Ze względu na brak danych nie zaleca się stosowania w okresie ciąży i karmienia piersią.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 954 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h