Pulmex Baby, maść, 20 g
18.19 zł

Pulmex Baby, maść, 20 g

Pulmex Baby, maść, 20 g
Ostatnia cena produktu
18.19 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Rekomendowany produkt zastępczy

Opis

Pulmex Baby to preparat zawierający mieszaniny substancji lotnych. Przynosi ulgę w objawach związanych z kaszlem i przeziębieniem.

 

 

Skład

olejek eukaliptusowy 5,0 g, olejek rozmarynowy 5,0 g, balsam peruwiański 6,0 g.

substancje pomocnicze: carbomer 974P, sodu wodorotlenek 30%, polisorbat 20, woda oczyszczona.

Dawkowanie

niemowlęta powyżej 6. miesiąca życia i małe dzieci - stosować 2 razy dziennie nacierając niewielką ilością maści przód klatki piersiowej oraz plecy dziecka.

Działanie

preparat ma właściwości zmniejszające przekrwienie dróg oddechowych towarzyszące infekcji, działa wykrztuśnie. Dzięki temu poprawia komfort oddychania w przypadku kaszlu i zalegania wydzieliny w drogach oddechowych. Posiada właściwości rozgrzewające.

 


Wskazania

Leczenie przeziębienia, grypy, zapalenia oskrzeli, zapalenia gardła przebiegających z kaszlem i katarem.

Przeciwwskazania

Nie należy używać preparatu Pulmex Baby w przypadku nadwrażliwości na składniki balsamu peruwiańskiego lub którykolwiek ze składników. Preparatu Pulmex Baby nie należy stosować u niemowląt poniżej 6. miesiąca życia i w pierwszych trzech miesiącach ciąży.

Działania niepożądane

Nie zanotowano.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 961 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Pulmex Baby - Eucalypti oleum, Balsamum peruvianum, Rosmarini oleum - zastosowanie i działanie

Skład:

balsam peruwiański olejek eukaliptusowy olejek rozmarynowy

Postać:

maść

Kategoria:

Układ oddechowy

Specjalności:

Pediatria Medycyna rodzinna Otolaryngologia

Działanie :

ułatwia odkrztuszanie ułatwia oddychanie miejscowo rozgrzewające

Wskazania:

Nacierania do stosowania u niemowląt powyżej 6 miesiąca życia i małych dzieci w chorobach górnych dróg oddechowych, przebiegających z katarem lub kaszlem (przeziębienie, grypa, zapalenie oskrzeli, zapalenie gardła). U dorosłych i dzieci powyżej 7 roku życia preparat można także stosować do inhalacji.

Dawkowanie:

Zewnętrznie. Niemowlęta powyżej 6 miesiąca życia i dzieci: rano i wieczorem nanieść niewielką ilość żelu na górne części pleców i klatki piersiowej, delikatnie wetrzeć. Preparatu Pulmex Baby nie należy stosować u niemowląt poniżej 6 miesiąca życia. Stosować na ograniczoną powierzchnię skóry. Nie stosować na szyję. Nie nakładać preparatu na błony śluzowe, oparzoną lub uszkodzoną skórę.

Możliwe skutki uboczne:

Rzadko wysypka skórna.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na balsam peruwiański. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy kamisz piersią. Zgodnie z ogólnie przyjętymi zasadami preparat Pulmex Baby nie powinien być stosowany w pierwszych trzech miesiącach ciąży.