Arthromed Glukozamina Complex, tabletki, 100 szt
24.39 zł

Arthromed Glukozamina Complex, tabletki, 100 szt

Arthromed Glukozamina Complex, tabletki, 100 szt
Ostatnia cena produktu
24.39 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Arthromed Glukozamina Complex to nowoczesna chondroprotekcyjna kompozycja składników służących odbudowie i regeneracji struktury tkanki chrzęstnej stawów.

Składniki

1 tabletka:
Siarczan glukozaminy 500 mg
Witamina C 15 mg
Mangan 3 mg
Witamina E 2,5 mg
Selen 13,69 mcg
Substancje pomocnicze: celuloza mikrokrystaliczna, maltodekstryna, stearynian magnezu.

Właściwości składników

Glukozamina jest naturalnie występującym w organizmie człowieka aminocukrem stymulującym syntezę kolagenu oraz wytwarzanie mazi stawowej. Pobudza regenerację struktury tkanki chrzęstnej, pozwala na utrzymanie prawidłowej elastyczności, wytrzymałości i właściwości mechanicznych stawów, wpływając jednocześnie na zmniejszenie dolegliwości bólowych, uczucia sztywności stawów i zmniejszenie obrzęków. Witamina C jest niezbędnym substratem w procesie biosyntezy kolagenu- składnika tkanki łącznej występującego w chrząstkach, ścięgnach i wiązadłach. Witamina C i E oraz selen to silne przeciwutleniacze, likwidujące wolne rodniki tlenu uszkadzające powierzchnię chrząstek. Selen dodatkowo wpływa na zmniejszenie stanów zapalnych tkanek. Mangan przyspiesza proces regeneracji chrząstki oraz korzystnie wpływa na stan kości i zębów.

Preparat zalecany jest osobom w starszym wieku, osobom mającym nadmiernie obciążone stawy, intensywnie uprawiającym sporty, korzystającym z siłowni, w okresach rekonwalescencyjnych i pourazowych, w sytuacjach zmian zwyrodnieniowych lub zapalnych stawów.

Zalecane dzienne spożycie

2 do 3 tabletek na dobę. należy przyjmować w czasie lub za raz po posiłku, popijając dużą ilością wody.

Ostrzeżenia dotyczące bezpieczeństwa

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 959 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Producent

ACF MEDPOINT
Złota 71
62-800 Kalisz

Arthromed Glukozamina Complex - zastosowanie i działanie

Skład:

siarczan glukozaminy witamina C (kwas askorbinowy) mangan witamina E (tokoferol) selen

Postać:

tabletki

Kategoria:

Suplementy diety

Specjalności:

Medycyna rodzinna Ortopedia i traumatologia narządu ruchu

Działanie :

uzupełnia dietę w składniki chroniące i wzmacniające chrząstki stawowe

Wskazania:

Suplement diety. Wspomagająco w chorobie zwyrodnieniowej stawów, w okresach rekonwalescencji i pourazowych. Wspomagająco w celu zmniejszenia bólu stawów przy ich dużym obciążeniu (nadwaga, zapalenie, zawodowe uprawianie sportu). Jako uzupełnienie diety w składniki pomagające powstrzymanie zmian w stawach spowodowanych starzeniem się.

Dawkowanie:

Doustnie. 2-3 tabletki na dobę. Należy przyjmować podczas lub tuż po posiłku, popijając dużą ilością wody.   Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Nie należy przekraczać zalecanej do spożycia porcji w ciągu dnia.   Przed zastosowaniem suplementu diety należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy go stosować po terminie ważności. Przechowuj preparat w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.