Doppelherz Energovital Tonik K, Dzień Babci, Dziadka, 1000ml
Doppelherz Energovital Tonik K, Dzień Babci, Dziadka, 1000ml
43.99 zł

Doppelherz Energovital Tonik K, Dzień Babci, Dziadka, 1000ml

Doppelherz Energovital Tonik K, Dzień Babci, Dziadka, 1000ml
Ostatnia cena produktu
43.99 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Nowy mocniejszy skład, doskonały smak. "K" oznacza "mocny" (Kraft)  i  "ziołowy" (Kraut).

Skład

(60 ml):
Wyciąg z owoców głogu (1:1)  1200 mg; wyciąg z owoców głogu (1:2)   660 mg; wyciąg z korzenia waleriany (1:1) 300 mg; wyciąg z liści melisy (1:1)  300 mg; wyciąg z liści rozmarynu (1:1) 300 mg; Produkt złożony. Zawiera wino likierowe (17% obj. alkoholu).

Dawkowanie

Dorośli: stosować po 20 ml Doppelherz Energovital Tonik K  3-4 razy na dobę, podczas posiłków i przed snem. Preparat można stosować do 2 tygodni. Jeśli objawy nasilą się lub nie ustąpią - należy skonsultować się z lekarzem.

Działanie

Lek roślinny stosowany tradycyjnie jako środek wspomagający czynność serca i układu krążenia w szczególności w stanach napięcia nerwowego.

Wyciąg z głogu zwiększa wydolność serca. Wyciąg z rozmarynu wykazuje działanie przeciwmiażdżycowe. Wyciągi z waleriany i melisy działają uspokojająco i tonizująco.

Przeciwwskazania

Nie stosować przy nadwrażliwości na którykolwiek składnik preparatu. W związku z zawartością alkoholu nie zaleca się stosowania u osób z chorobami wątroby, chorobą alkoholową, epilepsją, osób z uszkodzeniami mózgu, kobiet w ciąży oraz u dzieci. Nie stosować u osób z dziedziczną nietolerancją fruktozy lub zaburzeniami wchłaniania glukozy-galaktozy.

Działania niepożądane

Nie stwierdzono działań niepożądanych podczas stosowania leku Doppelherz Energovital Tonik K. Nie można wykluczyć objawów uczulenia (nadwrażliwości) na niektóre składniki leku. Korzeń waleriany może niekiedy wywoływać łagodne objawy niepożądane ze strony przewodu pokarmowego (mdłości, kolkę jelitową).

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Stosowanie innych leków:
Z uwagi na zawartość alkoholu i składników ziołowych preparat może wpływać na wchłanianie i skuteczność innych leków. Nie zaleca się równoczesnego stosowania z lekami o działaniu uspokajającym.

Producent

QUEISSER
Schleswiger Str. 74
Flensburg
Cechy produktu
PRODUCENT