Procto-Glyvenol, krem doodbytniczy, 30 g
Procto-Glyvenol, krem doodbytniczy, 30 g
0.00 zł

Procto-Glyvenol, krem doodbytniczy, 30 g

Procto-Glyvenol, krem doodbytniczy, 30 g
Ostatnia cena produktu
0.00 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Procto-Glyvenol - Tribenosidum, Lidocaini hydrochloridum - zastosowanie i działanie

Skład:

tribenozyd chlorowodorek lidokainy

Postać:

czopki doodbytnicze krem doodbytniczy

Kategoria:

Układ sercowo-naczyniowy

Specjalności:

Proktologia

Działanie:

przeciwzapalne przeciwbólowe przeciwobrzękowe przeciwświądowe

Wskazania:

Wewnętrzne i zewnętrzne żylaki odbytu.

Dawkowanie:

Doodbytniczo. Krem lub 1 czopek 2 razy dziennie do ustąpienia ostrych objawów. Następnie dawkę można zmniejszyć, stosując krem lub 1 czopek raz dziennie. W leczeniu wewnętrznych żylaków odbytu krem nakłada się za pomocą załączonego aplikatora. Uwaga! Należy umyć ręce po każdorazowym zastosowaniu Procto-Glyvenolu. Nie stosować u dzieci. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

W wyjątkowych przypadkach po zastosowaniu czopka może początkowo wystąpić uczucie lekkiego pieczenia, bólu lub wzmożona perystaltyka jelit. Preparat stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Nie stosować w okresie ciąży i karmienia piersią.

Opis

Lek do miejscowego leczenia hemoroidów.

Skład

substancje czynne: tribenozyd 50 mg, lidokainy chlorowodorek 20 mg; substancje pomocnicze: Arlacel 60, cetomakrogol 1000, alkohol cetylowy, izopropylu palmitynian, parafina ciekła, hydroksybenzoesan metylu, hydroksybenzoesan propylu, sorbitol (roztwór), kwas stearynowy, woda oczyszczona.

Dawkowanie

Krem doodbytniczy stosować rano i wieczorem aż do ustąpienia ostrych objawów. Następnie dawkę można zmniejszyć stosując krem raz dziennie. W przypadku leczenia wewnętrznych żylaków odbytu krem należy nakładać za pomocą załączonego aplikatora, który należy nakręcić na gwint tuby.

Aplikator zaopatrzony jest w kapturek ochronny. Należy go zdjąć przed użyciem kremu a po aplikacji umieścić na swoim miejscu. Należy umyć ręce po każdorazowym zastosowaniu Procto-Glyvenolu.

Działanie

Tribenozyd działa przeciwzapalnie, przeciwobrzękowo, przeciwbólowo, przeciwświądowo a także przeciwdziała uszkodzeniom śródbłonka naczyniowego. Lidokaina łagodzi natychmiast ból. Procto-Glyvenol łagodzi w ten sposób dokuczliwe objawy żylaków odbytu. Preparat działa miejscowo, praktycznie nie wywiera działania ogólnoustrojowego.

Wskazania

Procto-Glyvenol w postaci kremu doodbytniczego jest preparatem przeznaczonym do leczenia zewnętrznych i wewnętrznych żylaków odbytu.

 


 

Przeciwwskazania

Preparatu Procto-Glyvenol nie należy używać u: osób z nadwrażliwością na którykolwiek ze składników preparatu, nie stosować u dzieci. 

 

Działania niepożądane

Reakcje skórne jak pieczenie w miejscu podania, wysypka, świąd i pokrzywka. Bardzo rzadko: reakcje anafilaktyczne, w tym obrzęk naczynioruchowy, obrzęk twarzy, skurcz oskrzeli i zaburzenia sercowo-naczyniowe

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Ciąża: Leku nie należy stosować w pierwszych 3 miesiącach ciąży. Lek może być stosowany od 4 miesiąca ciąży pod warunkiem nie przekraczania dozwolonych dawek.

Karmienie piersią: Lek może być stosowany podczas karmienia piersią pod warunkiem nie przekraczanie dozwolonych dawek.

Producent

NOVARTIS CONSUMER
Marynarska 15
Warszawa
Produkt w kategoriach
Cechy produktu
PRODUCENT