Produkt w kategoriach

Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl

Lamisilatt 1, 1%, płyn do stosowania na skórę, 4 g, w tubie

Lamisilatt 1, 1%, płyn do stosowania na skórę, 4 g, w tubie

Opis

LAMISILATT 1 działa przeciwgrzybiczo na grzyby powodujące grzybicę stóp (stopa atlety).

Skład

Substancją czynną leku jest terbinafina (w postaci chlorowodorku). 1 g płynu do stosowania na skórę zawiera 10 mg terbinafiny (w postaci chlorowodorku).
Inne składniki leku to: akrylanów i oktyloakryloamidu kopolimer, hydroksypropyloceluloza (hyproloza), triglicerydy nasyconych kwasów tłuszczowych o średniej długości łańcucha, etanol 96%.

Dawkowanie

Lek jest przeznaczony tylko dla osób dorosłych.
Lek stosować na skórę tylko jednorazowo. Nie należy aplikować leku ponownie. LAMISILATT 1 należy stosować na obie stopy nawet wtedy, gdy zmiany chorobowe są widoczne tylko na jednej ze stóp. Ten sposób stosowania leku zapewnia całkowite usunięcie z powierzchni stóp także niewidocznych ognisk zakażenia grzybiczego.

Działanie

Po nałożeniu na stopy lek tworzy na skórze bezbarwną błonę, która stopniowo uwalnia substancję czynną do skóry.

Wskazania

LAMISILATT 1 jest przeznaczony do jednorazowego leczenia grzybicy stóp (stopa atlety).

Przeciwwskazania

Nie stosować u dzieci i młodzieży poniżej 18 lat. Nadwrażliwość na terbinafinę lub jakąkolwiek substancję pomocniczą.

Działania niepożądane

Bardzo rzadko reakcje alergiczne, takie jak wysypka skórna, świąd, pęcherzowe zapalenie skóry i pokrzywka (w przypadku ich wystąpienia należy usunąć błonę z powierzchni skóry przy użyciu rozpuszczalnika, a następnie umyć stopy ciepłą wodą z mydłem).
Niezbyt często obserwowano reakcje skórne w miejscu zastosowania, jak suchość i podrażnienie skóry, uczucie pieczenia.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 854 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Lamisilatt - Terbinafini hydrochloridum - zastosowanie i działanie

Skład:

chlorowodorek terbinafiny

Postać:

płyn żel krem

Kategoria:

Dermatologia

Specjalności:

Medycyna rodzinna Dermatologia i wenerologia

Działanie :

przeciwgrzybicze

Wskazania:

W leczeniu grzybic skóry (grzybica stóp, skóry gładkiej, tułowia, pachwin), grzybicy włosów, w łupieżu pstrym, w zakażeniach drożdżakami.

Dawkowanie:

Zewnętrznie. Cienką warstwę kremu lub żelu wciera się lekko w uprzednio oczyszczoną i osuszoną skórę lub stosuje się płyn albo aerozol raz na dobę. W grzybicy i kandydozie lek stosuje sie przez 1 tydzień, w łupieżu pstrym przez 2 tygodnie. Nie zaleca się stosowania kremu, żelu i aerozolu u dzieci do ukończenia 12 roku życia. Preparatu Lamisilatt 1 nie należy stosować u młodzieży poniżej 18 roku życia.

Możliwe skutki uboczne:

Reakcje skórne w miejscu zastosowania: suchość i podrażnienie skóry, wysypka świąd, uczucie pieczenia.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na terbinafinę lub pozostałe składniki preparatu. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią.


Wasze komentarze


Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus