Węgiel leczniczy (Norit), kapsułki, 200 mg, 15 szt
5.99 zł
  • B DODAJ DO ULUBIONYCH
  • B POWIADOM O DOSTĘPNOŚCI

Węgiel leczniczy (Norit), kapsułki, 200 mg, 15 szt

Węgiel leczniczy (Norit), kapsułki, 200 mg, 15 szt
5.99 zł
BEZPŁATNIE
  • B DODAJ DO ULUBIONYCH
  • B POWIADOM O DOSTĘPNOŚCI

Opis

Węgiel leczniczy (Norit) jest środkiem pochodzenia roślinnego, o silnych właściwościach adsorpcyjnych.

Skład

Substancją czynną leku jest węgiel leczniczy.
Substancje pomocnicze: żelatyna, dwutlenek tytanu, żelaza tlenek czarny.

Dawkowanie

Biegunka:
3-4 kapsułki twarde jednorazowo doustnie popijając niewielką ilością wody. W razie potrzeby można dawkę powtórzyć 3 lub więcej razy w ciągu dnia.
Zatrucie:
Niezwłocznie zażyć 10 kapsułek twardych popijając niewielką ilością wody. Dawkę należy powtórzyć kilkakrotnie po krótkich przerwach.

Działanie

Węgiel leczniczy w przewodzie pokarmowym wiąże drażniące i toksyczne substancje uniemożliwiając ich wchłonięcie.

Wskazania

Nieżyty jelit, biegunka, wzdęcia, nadmierna fermentacja jelitowa, np. przy zmianach klimatu lub składu pokarmu.
Jako lek uzupełniający w leczeniu zatruć toksycznymi substancjami za wyjątkiem zatruć cyjankami, mocnymi kwasami i zasadami - po porozumieniu z lekarzem.  Węgiel leczniczy może być stosowany również u dzieci.

Przeciwwskazania

Nie należy stosować leku Węgiel leczniczy (Norit):

  • jeśli u pacjenta stwierdzono uczulenie (nadwrażliwość) na substancję czynną lub którykolwiek z pozostałych składników leku,
  • jeśli u pacjenta występuje rozstrój żołądka, podejrzenie niedrożności jelit, ostry ból brzucha i wrzodziejące zapalenie okrężnicy,
  • u osób nieprzytomnych, u których nie zabezpieczono dróg oddechowych.

Działania niepożądane

W rzadkich przypadkach mogą wystąpić zaparcia. można temu zapobiec poprzez podawanie leków pobudzających perystaltykę jelit.
Ponadto lek może spowodować zaburzenia żołądkowo-jelitowe, wymioty, zwłaszcza u dzieci. Odnotowano także przypadki aspiracji leku do płuc. Lek Węgiel leczniczy (Norit) barwi stolec na czarno.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Do chwili obecnej nie są znane przeciwwskazania do stosowania leku w ciąży i w okresie karmienia piersią. Lek uważany jest za bezpieczny i nie powoduje upośledzenia sprawności psychofizycznej, zdolności prowadzenia pojazdów mechanicznych  i obsługi urządzeń mechanicznych w ruchu.
Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 847 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h
Cechy produktu
Wiek
Typ produktu
Pora stosowania
Postać
Płeć
Część ciała
Problem
Działanie/właściwości
Układy narządowe
Sposób aplikacji
Główny składnik
PRODUCENT

Węgiel leczniczy - Carbo medicinalis - zastosowanie i działanie

Skład:

węgiel aktywowany

Postać:

proszek kapsułki

Kategoria:

Przewód pokarmowy i metabolizm

Specjalności:

Medycyna rodzinna Gastroenterologia

Działanie :

zapierające przeciwbiegunkowe osłaniające

Wskazania:

Objawowe leczenie biegunki, bębnicy. W zatruciach niektórymi lekami i związkami chemicznymi.

Dawkowanie:

Dorośli i dzieci po 12. roku życia. W lżejszych zatruciach pokarmowych z objawami wzdęć lub nadmiernej fermentacji jelitowej: 800-1200 mg kilka razy na dobę do ustąpienia objawów. Preparaty można połykać w całości, jednak w celu uzyskania ich szybszego działania zaleca się rozgryzanie tabletek. Przeciwbiegunkowo 3-6 g co godzinę (3-4 razy) najlepiej w postaci zawiesiny wodnej do ustąpienia objawów. W zatruciach. Dorośli i dzieci po 1. roku życia. Jednorazowa dawka wynosi zwykle 4-12,5 g w postaci zawiesiny wodnej, którą powinna mieć konsystencję gęstej śmietany. Można podawać ją sondą żołądkową podczas płukania żołądka. W razie potrzeby można ją podawać kilkakrotnie w ciągu doby.

Możliwe skutki uboczne:

Węgiel barwi kał na czarno. Może być powodem zaburzeń żołądkowo-jelitowych, może powodować zaparcia, niekiedy wywołuje wymioty, zwłaszcza u dzieci. Opisywano aspirację do płuc (zwłaszcza podczas wymiotów po podaniu węgla).

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na którykolwiek składnik preparatu. Gdy przyjmujesz inne leki a zwłaszcza: salicylany, barbiturany, glutetymid, środki antykoncepcyjne, leki przeciwzakrzepowe, antybiotyki. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Brak danych potwierdzających bezpieczeństwo stosowania węgla aktywowanego w ciąży i podczas karmienia piersią.

PODYSKUTUJ O PRODUKCIE

Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus
  • B DODAJ DO ULUBIONYCH
  • B POWIADOM O DOSTĘPNOŚCI