Nurofen Express TAB 400mg, tabletki powlekane, 24szt
Nurofen Express TAB 400mg, tabletki powlekane, 24szt
0.00 zł

Nurofen Express TAB 400mg, tabletki powlekane, 24szt

Nurofen Express TAB 400mg, tabletki powlekane, 24szt
Ostatnia cena produktu
0.00 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Lek przeciwbólowy o szybkim działaniu.

Skład

1 tabletka zawiera substancję czynną ibuprofen 400 mg w postaci ibuprofenu z lizyną (684 mg) oraz substancje pomocnicze.

Dawkowanie

Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat: dawka początkowa 1 tabletka, następnie w razie potrzeby, 1 tabletka co 4 godziny. Nie należy przekraczać dawki 3 tabletek w ciągu doby.
Do stosowania doustnego. Tabletki należy popijać wodą.
Lek nie jest wskazany dla dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Działanie

Lek jest szybko wchłaniany z przewodu pokarmowego. Lek Nurofen Express Tab 400 mg zawiera ibuprofen w postaci ibuprofenu z lizyną. Lizyna zwiększa rozpuszczalnośćibuprofenu i przez to umożliwia szybsze jego wchłanianie.

Wskazania

Lek jest przeznaczony do stosowania w następujących przypadkach:

  • faza ostrego bólu głowy w przebiegu migreny z aurą lub bez aury,
  • napięciowy ból głowy
  • stany bólowe (np ból pleców, ból zębów, bóle mięśni, bóle stawów, bolesne miesiączkowanie, nerwobóle)
  • bóle w przebiegu przeziębienia i grypy

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu oraz inne NLPZ. Występująca w przeszłości astma, nieżyt nosa lub pokrzywka - po kwasie acetylosalicylowym lub innych NLPZ. Czynna lub przebyta choroba wrzodowa żołądka i (lub) dwunastnicy. Zaburzenia krzepnięcia krwi. III trymestr ciąży. Preparat nie jest wskazany do stosowania u dzieci do ukończenia 12 rż.

Działania niepożądane

Niezbyt często: niestrawność, ból brzucha, nudności, ból głowy, pokrzywka, świąd.

Rzadko: biegunka, wzdęcie, zaparcie, wymioty, zawroty głowy, bezsenność, pobudzenie, drażliwość, uczucie zmęczenia, obrzęki.

Bardzo rzadko: choroba wrzodowa żołądka i (lub) dwunastnicy, krwawienie z przewodu pokarmowego i perforacja, oliguria, niewydolność nerek, martwica brodawek nerkowych, retencja sodu, zaburzenia czynności wątroby, anemia, leukopenia, trombocytopenia, pancytopenia, agranulocytoza, rumień wielopostaciowy, obrzęk twarzy, języka i krtani, duszność, tachykardia, obniżenie ciśnienia tętniczego, wstrząs, nasilenie objawów astmy, skurcz oskrzeli.

W pojedynczych przypadkach: depresja, reakcje psychotyczne, szumy ustne.

U pacjentów z istniejącymi zaburzeniami autoimmunologicznymi (toczeń rumieniowaty układowy, mieszana choroba tkanki łącznej) w pojedynczych przypadkach obserwowano objawy aseptycznego zapalenia opon mózgowo-rdzeniowych: sztywność karku, ból głowy, nudności, wymioty, gorączkę, dezorientację.

Producent

RECKITT BENCKISER
Wołoska 22
Warszawa
Cechy produktu
PRODUCENT

Nurofen Express TAB (Nurofen Migrenol Forte) - Ibuprofenum - zastosowanie i działanie

Skład:

ibuprofen

Postać:

tabletki

Kategoria:

Ośrodkowy układ nerwowy

Specjalności:

Medycyna rodzinna

Działanie:

przeciwzapalne przeciwbólowe

Wskazania:

Fazy ostrego bólu głowy w przebiegu migreny z aurą lub bez aury, napięciowy ból głowy, stany bólowe (np. ból pleców, ból zębów, bóle mięśni, bóle stawów, bolesne miesiączkowanie, nerwobóle), bóle w przebiegu przeziębienia i grypy.

Dawkowanie:

Doustnie. Tabletki należy połykać, popijając odpowiednią ilością wody. Nie należy ich ich żuć. Zaleca się przyjmowanie podczas posiłku. Dawka początkowa: 1 tabletka. Następnie, w razie potrzeby, 1 tabletka co 4 godziny. Maksymalna dawka dobowa wynosi 3 tabletki. Lek nie jest wskazany dla dzieci poniżej 12 roku życia.   Uwaga! Podczas stosowania preparatu należy ograniczyć spożywanie alkoholu. Alkohol nasila działanie ibuprofenu oraz jego działania uboczne, szczególnie na przewód pokarmowy. Należy unikać również stosowania preparatu z innymi lekami z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Ze strony przewodu pokarmowego: nudności, wymioty, bóle w nadbrzuszu. Przy długotrwałym stosowaniu mogą wystąpić objawy zapalenia błony śluzowej żołądka oraz krwawienia z przewodu pokarmowego. Może uczynnić chorobę wrzodową. Ponadto: bóle i zawroty głowy, szum w uszach, zaburzenia widzenia (przy stosowaniu dużych dawek), senność, depresja, zaburzenia czynności nerek i wątroby, wysypka i inne odczyny uczuleniowe (nieżyt nosa, astma oskrzelowa, obrzęki), rzadko - niedokrwistość lub zmniejszenie ilości płytek krwi.   Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na ibuprofen lub inne leki należące do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ), chorobę wrzodową żołądka i/lub dwunastnicy, zaburzenia krzepnięcia krwi.   Gdy przyjmujesz inne leki przeciwbólowe, leki przeciwzakrzepowe, leki moczopędne i przeciwnadciśnieniowe (ibuprofen może zmniejszać ich działanie), lit i metotreksat.   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Z uwagi na to, że nie wyjaśniono, jakie mogą być następstwa hamowania syntezy prostaglandyn w okresie ciąży, nie zaleca się stosowania ibuprofenu w ciągu pierwszych sześciu miesięcy ciąży. Ibuprofen stosowany w ostatnim trymestrze ciąży wywołuje ciężkie wady wrodzone. Z względu na mechanizm działania preparatu może wystąpić zahamowanie skurczów macicy, przedwczesne zamknięcie przewodu tętniczego Botala, zwiększenie obrzęków u matki oraz zwiększenie ryzyka krwawienia u matki i dziecka. Lek jest więc przeciwwskazany w ostatnim trymestrze ciąży. Dotychczas nie stwierdzono szkodliwego wpływu działania ibuprofenu u noworodków i dlatego podczas krótkorwałego stosowania zgodnie z zaleceniami nie ma konieczności przerwania karmienia piersią.