Donosan-ratiopharm, aerozol, do nosa, 20 ml
12.89 zł

Donosan-ratiopharm, aerozol, do nosa, 20 ml

Donosan-ratiopharm, aerozol, do nosa, 20 ml
Ostatnia cena produktu
12.89 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Błona śluzowa nosa może ulec wysuszeniu i podrażnieniu na skutek ogólnego zanieczyszczenia powietrza oraz częstego przebywania w miejscach o niskiej wilgotności, takich jak ogrzewane i klimatyzowane pomieszczenia, samochody, pociągi lub samoloty. Zarówno zanieczyszczenie powietrza, jak i niską wilgotność powodują wysuszanie błony śluzowej nosa.
Nos może pełnić funkcję filtrującą, tj. zatrzymywać cząsteczki znajdujące się we wdychanym powietrzu (kurz, pyłki, alergeny, itp.) tylko wtedy, gdy błona śluzowa nosa jest wilgotna i posiada prawidłowo działający, zdrowy i urzęsiony nabłonek. Odpowiednia wilgotność  wspomaga również naturalną zdolnośc organizmu do obrony przed wirusami i bakteriami.
W celu ochrony funkcji filtrującej i ochronnej nosa istotne jest zapewnienie nieuszkodzonej błony śluzowej oraz jej ochrona  przed wysuszeniem. Najlepsze w tym celu są roztwory izotoniczne soli, dostosowane do stężenia soli w płynach ustrojowych oraz komórkach błony śluzowej.

Skład

1 ml izotonicznego roztworu zawiera 10 mg dekspantenolu w roztworze soli (0,5 % roztwór chlorku sodu) oraz diwodorofosforan potasu, monowodorofosforan potasu (dla uzyskania izotoniczności i właściwego pH) i wodę do wstrzykiwań.

Działanie

Donosan-ratiopharm nawilża błonę śluzową 0,5 % roztworem chlorku sodu, którego pH oraz toniczność (w celu uzyskania izotoniczniości) są korygowane przez układ buforowy.
Ponadto Donosan-ratiopharm zawiera dekspantenol o działaniu łagodzącym, doskonały środek nawilżający, który wiąże wilgoć błony śluzowej nosa oraz łagodnie wspomaga naturalne procesy gojenia podrażnionych komórek śluzówki. Ze względu na powyższe właściwości, substancja czynna, dekspantenol, była z powodzeniem stosowana przez wiele lat w leczeniu ran powierzchniowych skóry i błony śluzowej.

Wskazania

Donosan - ratiopharm stosuje się:

  • do nawilżania wysuszonej błony śluzowej nosa w przypadku oddychania suchym powietrzem, np. w ogrzewanych lub klimatyzowanych pomieszczeniach, w przypadku nieżytu nosa,
  • do czyszczenia jamy nosa np.z kurzu, pyłków, alergenów lub zaschniętej wydzieliny i strupów,
  • do delikatnej pielęgnacji obolałej błony śluzowej nosa, ze względu na zawartość dekspantenolu,
  • do wspomagania leczenia blokady nosa i niezytu nosa.


 

Sposób użycia wyrobu medycznego

Dorośli oraz dzieci w wieku od 2 lat - 1-2 dawki produktu kilka razy dziennie do każdego nozdrza.
Niemowlęta oraz dzieci poniżej 2 lat - 1 dawka produktu kilka razy dziennie do każdego nozdrza

Przeciwwskazania i środki ostrożności

Nie stosować produktu jeśli u pacjenta stwierdzono nadwrażliwość (alergię) na którykolwiek z pozostałych składników produktu Donosan-ratiopharm.
 

Uwagi

Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 899 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

PODYSKUTUJ O PRODUKCIE

Informacje / opinie zawarte w komentarzach stanowią subiektywną ocenę użytkownika i nie mogą być traktowane jako porada dotycząca zażywania / stosowania produktu. W przypadku wątpliwości prosimy o konsultacje z Farmaceutą Dbam o Zdrowie.

komentarze wspierane przez Disqus