Piascledine 300, 100mg+200mg, kapsułki (import równoległy) InPh, 15szt
26.99 zł

Piascledine 300, 100mg+200mg, kapsułki (import równoległy) InPh, 15szt

Piascledine 300, 100mg+200mg, kapsułki (import równoległy) InPh, 15szt
Ostatnia cena produktu
26.99 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Piascledine 300 należy do nowej grupy leków, określanych jako "powoli działające leki w chorobie zwyrodnieniowej stawów". Leki te charakteryzują się opóźnionym początkiem działania. Substancją czynna leku Piascledine 300 są niezmydlające się frakcje z oleju awokado i oleju sojowego.

Skład

1 kapsułka: olej awokado frakcja niezmydlająca się 100 mg, olej sojowy frakcja niezmydlająca się 200 mg, krzemu dwutlenek koloidalny, butylohydroksytoluen, tytanu dwutlenek (E 171), żelatyna, erytrozyna (E 127), tlenek żelaza żółty (E 172), polisorbat 80, tusz do oznaczania kapsułki.

Dawkowanie

Zazwyczaj stosowana dawka leku to 1 kapsułka 300 mg na dobę, przyjmowana w trakcie posiłku. Kapsułkę należy połknąć w całości, nie rozgryzając jej, popijając odpowiednią ilością płynu, np. szklanką wody.



Działanie

Lek łagodzi objawy zwyrodnieniowego uszkodzenia chrząstki stawowej, w tym dolegliwości bólowe i w wyniku tego usprawnienia aparat ruchowy chorego.


Wskazania

Lek stosuje się w łagodzeniu objawów choroby zwyrodnieniowej stawów. Lek Piascledine 300 stosowany jest jedynie w łagodzeniu objawów choroby zwyrodnieniowej stawó. Może być konieczne zastosowanie przez lekarza leczenia skojarzonego niesteroidowym lekiem przeciwzapalnym lub lekiem przeciwbólowym, szczególnie na początku terapii lekiem Piascledine 300.


Przeciwwskazania

Leku nie należy stosować przy stwierdzonej nadwrażliwości na substancję czynną lub na którykolwiek z jego składników.

Działania niepożądane

Niezbyt często występujące objawy niepożądane (mogą wystąpić z częstotliwością mniejszą niż 1 na 100 osób ale nie mniejszą niż 1 na 1000 osób): odbijanie
Rzadko występujące objawy niepożądane (mogą wystąpić z częstotliwością mniejszą niż 1 na 1000 osób ale nie mniejszą niż 1 na 10000 pacjentów): wysypka, pokrzywka.
Bardzo rzadko występujące objawy niepożądane (mogą wystąpić z częstotliwością mniejszą niż 1 na 10 000 pacjentów), w tym o częstości nieznanej: biegunka, ból w nadbrzuszu, zwiększona aktywność enzymów wątrobych (transaminaz, fosfatazy alkalicznej, gamma - glutamylotranspeptydazy) i podwyższone stężenie bilirubiny.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Leku Piascledine 300 nie należy stosować w okresie ciąży i karmienia piersią a także nie należy podawać go dzieciom.
Lek należy przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.

Dowiedz się więcej o imporcie równoległym

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 955 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Piascledine - Avocado oleum, Soiae oleum - zastosowanie i działanie

Skład:

olej awokado olej sojowy

Postać:

kapsułki

Kategoria:

Układ mięśniowo-szkieletowy

Specjalności:

Ortopedia i traumatologia narządu ruchu Medycyna rodzinna

Działanie :

pobudza odbudowę chrząstki stawowej łagodzi ból

Wskazania:

Leczenie wspomagające choroby zwyrodnieniowej stawów oraz towarzyszących jej dolegliwości bólowych.

Dawkowanie:

Doustnie. Zazwyczaj stosowana dawka leku to 1 kapsułka 300 mg na dobę, przyjmowana w trakcie posiłku. Kapsułkę należy połknąć w całości, nie rozgryzając jej, popijając odpowiednią ilością płynu, np. szklanką wody. Lek Piasciedine 300 charakteryzuje opóźnione występowanie działania. Z tego powodu w początkowym okresie stosowania Piascledine 300 może być konieczne zastosowanie przez lekarza leczenia skojarzonego z niesteroidowym lekiem przeciwzapalnym i/lub lekiem przeciwbólowym. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Lek może wywoływać tzw. refluks, czyli zarzucanie treści pokarmowej z żołądka do przełyku, dlatego, żeby temu zapobiec, lek należy przyjmować podczas posiłku. Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Ze względu na brak badań klinicznych nie zaleca się stosowania w ciąży i w okresie karmienia piersią.