Amertil Biotabs, 10mg, tabletki do ssania, 10szt
12.69 zł

Amertil Biotabs, 10mg, tabletki do ssania, 10szt

Amertil Biotabs, 10mg, tabletki do ssania, 10szt
Ostatnia cena produktu
12.69 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Amertil BioTabs należy do grupy leków zwanych lekami przeciwhistaminowymi (leki wskazane do leczenia reakcji nadwrażliwości).

Skład

1 tabletka zawiera 10 mg cetyryzyny chlorowodorku oraz substancje pomocnicze: betadeks (E459), powidon K-25, sodu cyklaminian (E952), celuloza proszek(E460), sodu diwodorocytrynian (E331), celuloza mikrokrystaliczna (E460), magnezu stearynian (E470B), syntetyczny aromat jabłkowy.

Dawkowanie

Dorośli: 1 tabletkę do ssania raz na dobę.
Dzieci o masie ciała większej niż 30 kg: 1 tabletkę do ssania raz na dobę lub 1/2 tabletki do ssania dwa razy na dobę.
Dzieci o masie ciała mniejszej niż 30 kg: 1/2 tabletki do ssania raz na dobę.
Należy ssać tabletkę aż do jej rozpuszczenia. Można ja przyjmować z wodą lub bez wody. Przyjmować doustnie.

Działanie

 Substancja czynna hamuje uwalnianie substancji zwanych histaminą oraz komórek eozynofilowych. Histamina i komórka eozynofilowa odgrywają ważną rolę w występowaniu objawów nadwrażliwości.

Wskazania

Preparat polecany w leczeniu kataru siennego oraz innych reakcji alergicznych: nosa i skóry (u dzieci w wieku 6 lat i starszych) oraz oczu (u pacjentów w wieku 12 lat i starszych).

Przeciwwskazania

Nie stosować:

  • w przypadku nadwrażliwości na cetyryzyny dichlorowodorek lub na którąkolwiek substancję pomocniczą,
  • jeśli u pacjenta występują ciężkie zaburzenia czynności nerek.

Działania niepożądane

  • bardzo często: senność,
  • często: suchość w jamie ustnej, zawroty głowy,
  • rzadko: sennośc, niepokój, dolegliwości brzuszne oraz zaburzenia przewodu pokarmowego,
  • bardzo rzadko: reakcje alergiczne.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Nie zaleca się stosowania w trakcie karmienia piersią. Przed zastosowaniem w ciąży należy poradzić się lekarza.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 961 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Amertil Biotabs - Cetirizini dihydrochloridum - zastosowanie i działanie

Skład:

dichlorowodorek cetyryzyny

Postać:

tabletki do ssania

Kategoria:

Układ oddechowy

Specjalności:

Alergologia Medycyna rodzinna

Działanie :

przeciwalergiczne

Wskazania:

Objawowe leczenie: przewlekłego alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa, sezonowego alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa, alergicznego zapalenia spojówek, przewlekłej idiopatycznej pokrzywki.

Dawkowanie:

Dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia: 1 tabletka na dobę, najlepiej wieczorem. Dzieci w wieku od 6 do 12 lat w zależności od masy ciała: dzieciom o masie ciała powyżej 30 kg 1 tabelka na dobę, dzieciom poniżej 30 kg 1/2 tabletki na dobę.   Uwaga! Podczas stosowania nie należy pić alkoholu.   Uwaga! Co najmniej 3 dni przed planowanym wykonaniem alergicznych testów skórnych, należy odstawić lek.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Senność, zmęczenie, bóle i zwroty głowy, zapalenie gardła, zapalenie błony śluzowej nosa, suchość w jamie ustnej, bóle brzucha, nudności, biegunka.   Występowanie po zastosowaniu leku takich działań niepożądanych jak np.: senność, zmęczenie, może stwarzać niebezpieczeństwo związane z prowadzeniem pojazdów oraz obsługą maszyn, szczególnie w przypadku stosowania dawek większy niż zalecane.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na cetyryzynę, hydroksyzynę lub jakąkolwiek substancję pomocniczą, ciężką niewydolność nerek, nietolerancję laktozy.   Gdy przyjmujesz leki nasenne, uspokajające, teofilinę, leki przeciwdepresyjne i przeciwarytmiczne.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Stosowanie w ciąży ograniczone jest do przypadków, gdy potencjalne korzyści dla matki przewyższają ewentualne ryzyko dla płodu. Nie stosować w okresie karmienia piersią.