Cardiactiv, płyn, doustny, 100 ml
7.49 zł

Cardiactiv, płyn, doustny, 100 ml

Cardiactiv, płyn, doustny, 100 ml
Ostatnia cena produktu
7.49 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Opis

Cardiactiv - płyn doustny.

Skład

Skład na 100g:

  • Crataegi inflorescentiae tinctura (1:5) - 65,00g,
  • Rosmarini folii tinctura (1:5) - 35,00g.
  • Zawiera 57 - 62% (v/v) etanolu.

 

Dawkowanie

Tradycyjnie stosuje się podany schemat stosowania:
Doustnie po 5ml płynu co odpowiada 1 łyżeczce preparatu do 3 razy dziennie w przypadku wystąpienia lub nasilenia się dolegliwości. Płyn zaleca się wypijać z 50 ml wody. Nie zaleca się stosowania przez okres dłuższy niż 2 tygodnie.

Wskazania

Produkt tradycyjnie stosowany w łagodnych dolegliwościach serca o podłożu nerwicowym jako środek wspomagający pracę serca i krążenia.

Przeciwwskazania

  • Ze względu na zawartość alkoholu nie stosować u dzieci do lat 12.
  • Nadwrażliwość na składniki produktu.

 

Działania niepożądane

W rzadkich przypadkach możliwe wystąpienie podrażnienia błon śluzowych.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 956 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h

Cardiactiv - Crataegi inflorescentiae tinctura, Rosmarini folium tinctura - zastosowanie i działanie

Skład:

nalewka z kwiatostanu głogu nalewka z liści rozmarynu

Postać:

płyn doustny

Kategoria:

Układ sercowo-naczyniowy

Specjalności:

Medycyna rodzinna Kardiologia

Działanie :

korzystnie wpływa na serce korzystnie wpływa na układ krążenia

Wskazania:

Stany łatwego męczenia się. Pomocniczo w początkowym okresie upośledzonej wydolności serca, nie wymagające jeszcze leczenia naparstnicą.

Dawkowanie:

Doustnie. 3 razy dziennie 1 łyżeczka (5ml) preparatu, po uprzednim rozpuszczeniu w 50 ml wody. Efekt działania preparatu zwykle odczuwany jest po około 3 tygodniach jego stosowania. Uwaga! Preparat zawiera alkohol. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

W rzadkich przypadkach zaburzenia żołądkowo-jelitowe. Nie zaleca się stosowania preparatu przed planowanym prowadzeniem pojazdu lub obsługą maszyn (istnieje możliwość wykrycia alkoholu w powietrzu wydychanym).

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu, choroby wątroby, padaczkę oraz w przypadku uzależnienia od alkoholu. Gdy jesteś lub przepuszczasz, że jesteś w ciąży. a także, gdy karmisz piersią. Preparat nie jest wskazany do stosowania w okresie ciąży i karmienia piersią.