Unguentum Neomycini, 5 mg / g, maść, 5 g (tuba)
9.99 zł

Unguentum Neomycini, 5 mg / g, maść, 5 g (tuba)

Unguentum Neomycini, 5 mg / g, maść, 5 g (tuba)
9.99 zł
BEZPŁATNIE

Opis

Preparat w postaci maści do stosowania w ropnych chorobach skóry.

Skład

Substancja czynna: siarczan neomycyny: 1 g maści zawiera 5 mg siarczanu neomycyny.
substancje pomocnicze: wazelina biała, parafina ciekła.

Dawkowanie

Wielkość dawki zależy od rozległości i umiejscowienia chorobowo zmienionego miejsca. Chorobowo zmienione miejsca pokrywać cienką warstwą maści 2 do 4 razy na dobę. Po użyciu leku umyć ręce.

Działanie

Bakteriobójcze na gronkowce i liczne szczepy Gram-ujemne, w tym na Escherichia coli, Klebsiella, Haemophilus influenzae, Proteus, Pseudomonas, Salmonella, Shigella oraz na prątki kwasooporne.

Wskazania

Preparat w postaci maści do stosowania w ropnych chorobach skóry, zwłaszcza wywołanych przez gronkowce (np. czyraczność, liszajec), ropnych powikłaniach alergicznych chorób skóry, zakażonych niewielkich oparzeniach i odmrożeniach.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na neomycynę lub którykolwiek ze składników maści Unguentum Neomycini.  W okresie karmienia piersią, u dzieci poniżej 12 lat; jeśli u pacjenta stwierdzono uszkodzenie słuchu; na duże powierzchnie uszkodzonej skóry, sączące zmiany chorobowe i owrzodzenia żylakowe.

Działania niepożądane

Możliwe odczyny skórne i podrażnienia.

Cechy produktu
Wiek
Typ produktu
Pora stosowania
Postać
Płeć
Część ciała
Problem
Działanie/właściwości
Sposób aplikacji
Główny składnik
PRODUCENT

Unguentum Neomycini - Neomycini sulphas - zastosowanie i działanie

Skład:

siarczan neomycyny

Postać:

maść

Kategoria:

Dermatologia

Specjalności:

Dermatologia i wenerologia

Działanie :

bakteriobójcze

Wskazania:

Ropne choroby skóry, zwłaszcza wywołane przez gronkowce (np. czyraczność, liszajec), ropne powikłania alergicznych chorób skóry, zakażone niewielkie oparzenia i odmrożenia.

Dawkowanie:

Zewnętrznie. Nanosi się cienką warstwę maści na skórę zmienioną chorobowo 2- 4 razy na dobę. Uwaga! Nie stosować na duże powierzchnie uszkodzonej skóry, sączące zmiany chorobowe i owrzodzenia żylakowe. Nie stosować długotrwale. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Może wystąpić kontaktowe zapalenie skóry, skórne reakcje nadwrażliwości. Stosowana długotrwale na duże powierzchnie uszkodzonej skóry i otwarte rany może mieć toksyczne działanie na słuch.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na neomycynę lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, uszkodzony słuch, niewydolne nerki. Gdy stosujesz inne antybiotyki aminoglikozydowe, kwas etakrynowy, wankomycynę lub kolistynę. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Stosowanie leku w okresie ciąży i karmienia piersią należy skonsultować z lekarzem.