Tinctura Valerianae, nalewka, (Herbapol Kraków), 900 ml
36.70 zł

Tinctura Valerianae, nalewka, (Herbapol Kraków), 900 ml

Tinctura Valerianae, nalewka, (Herbapol Kraków), 900 ml
Ostatnia cena produktu
36.70 zł
Icon
Ten produkt nie jest już dostępny w ofercie doz.pl
BEZPŁATNIE

Skład

100 g preparatu zawiera 100 g nalewki z korzeni kozłka. Preparat stanowi macerat (1:5) etanolem 70° korzenia kozłka. Zawartość etanolu 64-68% (V/V).

Dawkowanie

Tradycyjnie stosuje się podany schemat stosowania u młodzieży od 12 lat, dorosłych i osób w wieku podeszłym.: 1 łyżeczkę produktu (ok. 5 ml) do 3 razy dziennie w stanach napięcia nerwowego.
W trudnościach z zasypianiem stosować pojedynczą dawkę (1 łyżeczkę co odpowiada 5 ml płynu) na 1/2 - 1 godziny przed snem, a w razie konieczności 2 dawki: wieczorem i przed snem.
Nie należy przekraczać dawki dobowej 20 ml płynu co odpowiada 4 łyżeczkom po 5 ml leku.

Wskazania

Produkt tradycyjnie stosowany w łagodnych stanach napięcia nerwowego oraz trudnościach w zasypianiu na tle nerwowym. Skuteczność produktu w wymienionych wskazaniach opiera się wyłącznie na długotrwałym stosowaniu i doświadczeniu.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na kozłek (walerianę).
Nie stosować u dzieci poniżej 12 roku życia.
Produktu nie należy podawać  osobom cierpiącym na choroby wątroby, padaczkę, alkoholizm. Nie zaleca się stosowania podczas ciąży i karmienia piersią.

Działania niepożądane

Możliwe wystąpienie zaburzeń żoładkowo-jelitowych (nudności, skurczowe bóle brzucha). W takim przypadku przerwać stosowanie leku.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.

Dostawa / odbiór produktu:

Odbiór zamówionych produktów możliwy jest w 956 aptekach na terenie całej Polski. Zapraszamy do katalogu aptek, w celu poznania lokalizacji najbliższej apteki, która zrealizuje Państwa zamówienie. Dostawa do aptek na terenie całego kraju realizowana jest bezpłatnie w terminie 24-72h